Dovolená v Českém ráji

Dovolená v Českém ráji: Jak by měla vypadat?

Dovolené v České republice jsou stále oblíbenější. Je to možná z toho důvodu, že se lidé bojí o své bezpečí. Přece jenom se denně setkáváme se zprávami, které informují o teroristickém útoku. Navíc Česká republika je skutečně krásnou zemí, kde najdeme mnoho obdivuhodných míst. Pro dovolenou je jako stvořený Český ráj, v němž najdete mnoho míst k navštívení. Pokud byste potřebovali pár tipů, kam se v Českém ráji vydat, několik jich přinášíme.

Zamilujte se do hradu Trosky

Pokud milujete hrady a zámky, musíte se vydat i na hrad Trosky. Jedná se o zříceninu gotického hradu, který pochází až ze 14. století. Zároveň je to dominanta Českého ráje. Pokud zde budete, určitě ho nepřehlédnete, protože je viditelný z dálky.

Prachovské skály plné tajemství a dech beroucích výhledů

Mezi nejznámější oblasti Českého ráje se jednoznačně řadí Prachovské skály. Jedná se o přírodní státní rezervaci, která je oblíbenou turistickou atrakcí. V Prachovských skálách se natáčelo mnoho pohádek a filmů, možná proto sem jezdí kupa českých i zahraničních turistů.

Znáte hrad Kost?

Když jsme zmínili ty hrady a zámky, ještě jeden obdivuhodný komplex se zde nachází. Je jím hrad Kost. Jeho historie spadá až do roku 1349 a nachází se u známého městečka Sobotka. Jeho otevírací doba je od dubna do října, většinou je během pondělí zavřený, jelikož se uklízí.

Zamiřte na vrchol Kozákova

Milujete turistiku? Zamilujte si Kozákov. Je to nejvyšší hora Českého ráje a je známý hlavně tím, že se zde nachází hodně drahých kamenům. Už v pravěku se zde vyráběli jednoduché nástroje, později se v těchto místech objevily zmiňované drahé kameny, zejména křišťál, jaspis či ametyst.

Jičín jako nejkrásnější město Českého ráje

Jednou ze vstupních bran do Českého ráje je i krásné město Jičín, které se nachází na východní hranici Královehradeckého kraje. Právě Jičín je městem legendárního loupežníka Rumcajse, o němž pohádky zná každý malý i velký.

One comment

  1. Ano Český ráj je opravdu nebo byl ráj. Díky ochráncům z vyhlídek nic neuvidíte, protože uprostřed výhledu vám roste košatý strom, pískovcové sloupy jsou opuštěné žádná možnost pozorovat umění horolezců, hodně je jich zarostlých stromy tak, že vidět málo atd. To je jen srovnání co jsem viděl minulý rok oproti tomu před 25 lety. Oproti tomu hodně“občerstvovacích“ stanic a lidí neumejicich se chovat v přírodě.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *