Amsterdam

Co nevynechat při návštěvě Amsterdamu

Amsterdam se v žebříčku nejnavštěvovanějších měst posouvá neskutečnou rychlostí nahoru. Možná je to díky kouzlu města, možná díky neskutečně levným letenkám.

Pokud se i vy chystáte vydat do hlavního města Nizozemska, třeba jenom na víkend, tato místa nesmí na vašem seznamu chybět.

Vondelpark

Chcete se pyšnit tím, že jste navštívili nejslavnější park v Nizozemí? Pak určitě zamiřte do Vondelpraku! Leží navíc v blízkosti i těch méně známých míst, takže je všechna můžete projít najednou.

Oude Kerk

Procházka Čtvrtí Luceren vás dovede k nádhernému starému kostelu, který leží přímo v jejím středu. Nazývá se Oude Kerk a po všech jeho stranách stojí malé domky. Pozornost přitahuje svou osmihrannou věží, která se kdysi používala k předávání hlášení. Kostel je postaven v goticko – renesančním stylu a pohled na něj je uchvacující.

Nejvyhledávanější adresa Amsterdamu

Kdysi dělnická čtvrť, v současné době nejvíce přitahována studenty a umělci – to je Jordaan. Dá se popsat jako velmi zvláštní, dokonce až extravagantní čtvrť. Každá z kaváren, která se zde v úzkých uličkách nachází, je něčím originální. Umělce láká především velkým množstvím galerií.

Město květin

Nejen zvláštní architektura, ale také zahrady a květiny, především tulipány, jsou symbolem Amsterdamu. Za návštěvu stojí nádherná zahrada Begijnhof. Ve starých domech, kterými je obklopena, kdysi bydlely jeptišky, a tak dodávají zahradě tajemnou atmosféru. Zvláštností zahrady je také kostel, který stojí přímo v jejím středu.

Teď už je jenom na vás, abyste si sehnali výhodnou letenku, sbalili kufr či batoh a vyrazili na opravdové Nizozemské dobrodružství!