cestovat levně

Jak cestovat levně a zároveň pohodlně?

Mnohdy se nám cestování jeví jako drahá záležitost. Také je s tím spojeno spoustu příprav a možná i z toho důvodu lidé upřednostňují strávit svůj volný čas doma než někde na cestách. Ušetří tím totiž čas i peníze. Existují ovšem i způsoby levného cestování, není tedy důvod sedět doma.

Z jednoho extrému do druhého – kde najít zlatý střed?

Cestovatele můžeme rozdělit na dvě skupiny. Do té první patří lidé, kteří na dovolenou dlouho šetří, aby všechny své úspory mohli investovat do komfortu – nejlepšího ubytování a dobré stravy. Nechtějí se o nic starat, vše chtějí mít dopředu zařízené. Několik měsíců dopředu si koupí letenku, za večeře utrácí v lepších restauracích a celkově na peníze moc nehledí – takovou dovolenou si přece dopřejí jen jednou za čas!

Do druhé skupiny řadíme baťůžkáře, kteří za cesty utrácejí co nejméně,  jezdí stopem, přespávají ve stanu nebo u cizích lidí, celkově jsou jejich rozhodnutí spontánní.

Existuje vůbec zlatý střed mezi těmito extrémy? Odpověď je ano! Nemusíte utrácet veškeré jmění a přece se vám dostane komfortu, jaký potřebujete.

Na vyhledání nejlevnějších letenek je tu Honza!

Naštěstí pro všechny cestovatelské nadšence existuje člověk, jehož prací a zároveň koníčkem je vyhledávání těch nejlevnějších leteckých spojů. Jmenuje se Honza a s kamarády spravuje vlastní webovky s názvem Honzovy letenky.

Pro Honzu není problém vyhledat spoj do jakékoli destinace. Pokud se ovšem stane, že na jeho webu nenajdete, co jste potřebovali, můžete mu napsat e-mail s požadavkem a on vám velice rád vyhoví.

Jeďte na zelenou!

Pokud vám letadlo jako dopravní prostředek nevyhovuje a chystáte se vycestovat pouze po Evropě, je tady společnost FlixBus.

Tato německá společnost vybudovala největší síť dálkových autobusů, kterými můžete cestovat za minimální ceny. A ještě tím přispíváte na ochranu klimatu! Při rezervaci můžete přispět na ochranu životního prostředí a jezdit tak levně a zároveň pomáhat naší planetě!