Lomy a vyhlídky v Česku

Lomy a vyhlídky v Česku. Které stojí za navštívení?

Teplé počasí konečně dorazilo do České republiky, což znamená, že je čas vyrazit na výlet. V České republice se nachází mnoho obdivuhodných míst, které stojí za navštívení. Mezi nimi najdete mnoho lomů a vyhlídek, kterými je Česko proslulé. Víte o všech?

Pokud máte volný víkend, je načase se vydat na výlet. Přece nebudete v době krásného počasí sedět doma a sledovat oblíbené, ale stále dokola jdoucí seriály v televizi, když můžete zažít něco nezapomenutelného.

Většina lidí chodí po hradech a zámcích, jiní však navštěvují vyhlídky či lomy, které jsou spojené s trochou turistiky. Zamilujte se do oblíbených českých lomů a vyhlídek, které nejsou nijak daleko, navíc jsou skutečně nezapomenutelné.

Vyhlídka Máj je čím dál oblíbenější

Kousek za Prahou, zhruba kilometr od vesnice Teletín leží nádherná vyhlídka ve tvaru podkovy. Jedná se o vyhlídku Máj, jež je velice známá a proslulá po celé České republice. Lidé ji znají jako skalní vyhlídku, z níž je krásný pohled na řeku Vltavu. Je skvělé, že vyhlídka je přístupná kdykoliv během roku, ovšem v zimě zde dbejte zvýšené opatrnosti, protože skály mohou být namrznuté, tudíž i klouzavé a tudíž dost nebezpečné.

K vyhlídce se dostanete po žluté stezce.

Velká Amerika jako lákadlo turistů

Krásným a velice oblíbeným turistickým cílem je Velká Amerika, což je lom, který najdete v okrese Beroun. Leží v obci Modřina a je skutečně nezapomenutelný. Nejen, že nabízí vážně krásný pohled na okolní přírodu, ale taky se zde natáčelo mnoho známých filmových snímků. Mezi nejznámější snímky patří Limonádový Joe či Malá mořská víla. K oblíbeným filmovým snímkům patří i Micimutr, který se zde taky natáčel.

Nezapomeňte na Malou Ameriku

Kromě lomu Velká Amerika se nedaleko Karlštejna nachází i lom Malá Amerika. Tento lom je znám tím, že vznikl těžbou vápencového kamene už v 19. století. Lidem se zde tají dech hlavně díky průzračné, čisté vodě.