Opuštěná místa

Tři místa, kde se budete úplně sami

Každý rok dlouho přemýšlíme nad tím, kam se vydáme na dovolenou. Mnozí lidé hledají takové místo, kde se mohou cítit aspoň na chvilku sami. Asi nikdo nemá rád, když je všude plno lidí, kteří narušují naše soukromí. Bohužel mnozí lidé se domnívají, že na světě už neexistují místa, která by byla bez lidí, kde bychom se skutečně sami cítili, kde bychom narazili na člověka jenom párkrát za den. Taková místa však existují, i když se jejich počet neustále zmenšuje, jelikož máme potřebu všechno obývat a dobít.

Než se tedy počet krásných míst, kde budete dočista sami, sníží na naprosté minimum, navštivte konkrétně tři naše tipy, které vám učarují zejména svou krásnou přírodou a krásnými místy, kterými rozhodně nešetří.

1) Mongolsko

Jelikož mongolskou krajinu tvoří především step a také poušť, jedná se o místo, kde budete skutečně skoro sami. Je zde poušť Gobi, která sice není tou největší na světě, ale je rozhodně tou nejstarší na světě. Pokud bychom měli mluvit o hustotě osídlení, na jeden kilometr čtvereční spadají zhruba dva lidé, což je statistika, která není zrovna špatná a která nám potvrzuje, že zde skutečně budete skoro sami.

2) Namibie

Toužíte po tom, že byste navštívili Afriku, ale nechcete jezdit do Egypta, jenž je plný turistů? Raději si zavítejte do africké Namibie, která se pyšní hustotou necelí tři lidé na kilometr čtvereční. Namibie je slunné místo, kde se dostatečně ohřejete a kde nepotkáte živou duši, pokud to budete chtít a pokud takové osamocené místo vyhledáte.

3) Francouzská Guyana

I Francouzská Guyana je místo, kde vám bude dopřáno soukromí. Leží konkrétně v Jižní Americe, a to na severu. Hustota obyvatel na kilometr čtvereční je stejná jako v Namibii, tedy necelí tři lidé na kilometr čtvereční. Zde vás nadchne zdejší příroda, a to konkrétně nádherné vodopády nebo dech beroucí pobřeží.