Světové zážitky v česku

Užijte si světové zážitky i v Česku!

Cestování je dnes opravdu oblíbené. Lidé dneska cestují takřka kamkoliv se jim zlíbí, je však velká škoda, že cestují hlavně do zahraničí a nikoliv do České republiky. Lidé si bohužel neuvědomují, že tolik krásných míst máme i v České republice, že je nenajdeme jenom v zahraničí. Navíc mnoho krásných míst, která dýchají exotikou a zahraničím, najdeme i v Česku. Jenom to chce vědět, kam se vlastně máme vydat, pokud máme víkend volno.

I v Česku se dá zažít něco, co budeme hodnotit naprosto skvěle. Najdeme tu mnoho přírodních krás, které nás doslova dostanou. Pojďme si proto ty, které jsou na světové úrovní, zmínit. Třeba se letos rozhodnete vydat se na dovolenou právě sem – za nimi, abyste je poznali, abyste je viděli na vlastní oči.

Jeseníky

Do Jeseníků se jezdí velice často. Jezdí se sem hlavně za lyžováním, které je zde vážně skvělé, ale taky se sem jezdí za turistikou. Kromě toho zde najdete místa, kde si nebudete připadat, že se nacházíte v Česku, ale naopak někde v zahraničí.

K těmto místům se řadí například Vysoký vodopád, který je tak krásný, že připomíná švýcarské přírodní úkazy. Jedná se o největší vodopád Jeseníků, který najdete konkrétně na Studeném potoce. Doporučujeme toto místo navštívit v době jara, protože je zde nejvíce vody.

Plzeňsko

I na Plzeňsku najdeme mnoho míst, kde si nebudeme připadat jako v Česku. Jedním takovým místem je místo, kde se nachází vodopád Dírka. Najdeme ho u Darové a jedná se o nejkrásnější a hlavně nejvyšší vodopád Plzeňska. Patří do katastru obce Břasy, je vysoký asi tři metry a spadá pod Přírodní park Horní Berounka.

Krkonoše

V Krkonoších najdeme ten největší vodopád v České republice, který se může řadit mezi světově nejkrásnější vodopády. Najdeme ho přibližně kilometr od Labské boudy v Krkonošském národním parku. Je ojedinělý tím, že se skládá z několika stupňů.