Irsko

Irsko jako krajina mnoha tváří

Přestože v Irsku panuje drsné klima a nemůžeme na krajinu pohlížet zcela pozitivně ani co se historie týče, Irové vás překvapí svou vstřícností.

V jihozápadním Irsku se nachází obrovské plochy šťavnatých pastvin, mytické katedrály, bělostné pláže a nejvíce pubů (klasických irských hospůdek) na světě. Takovéto puby jsou součástí irského způsobu života a jsou jakýmsi odrazem irské duše. V hospodách se Irové vždy rozplývají nad svým slavným černým pivem Guiness, baví se, hrají na housle a tancují.

Povaha Irů je překvapivě vlídná a plná nadsázky

Zdejší lidé jsou snad tou nejlepší „atrakcí“ především pro ty, kteří Irsko navštěvují poprvé. Nežeňte se za zříceninami hradů, ty tam budou stát ještě několik stovek let. Nejprve vyražte do ulic a zamiřte mezi místní obyvatele. Irové jsou velice srdeční a pohostinní, jsou tím nejlépe naladěným národem. Podle nich ke štěstí v životě není potřeba ani hromada peněz, ani dobré počasí. A jelikož se v Irsku počasí mění každých pět minut, opravdu není proč se strachovat, že by vám rozhodilo plány.

Tipy na výlety

Během okruhu západním Irskem je nutností navštívit ta nejvýznamnější místa. Patří mezi ně například Rock of Cashel, dřívější politické a náboženské centrum. Leí v hrabství Tippery a jeho silueta ruin z dvanáctého a třináctého století s věžičkami se tyčí na vápencové skále, přezdívané „Irská Akropolis“. Cashel nabízí nádherný výhled na otevřenou irskou krajinu a rozlehlé pastviny.

Dalším magickým místem jsou zříceniny opatství Jerpoint Abbey. Můžete se zde projít křížovou chodbou, která je zrekonstruována z originálů. Kvůli tomu, že v minulosti chyběly prostředky na opravu těchto hradů a klášterů, je většina z nich dodnes bez střech. Jsou díky tomu rájem fotografů, protože dopadající světlo skrze tyto otvory vytvářejí neskutečné podněty k originálním fotografiím.