Tipy na perfektní zimní dovolenou s dětmi

Tipy na perfektní zimní dovolenou s dětmi

Děti budou mít za chvilku zimní prázdniny, což znamená, že je načase začít plánovat zimní dovolenou. V případě, že stále nevíte, kam se na zimní dovolenou s dětmi vydat, poradíme vám. Moc dobře víme, že plánovat dovolenou s dětmi není vždy jednoduché (vždyť děti jsou náročné, navíc chcete jet do takových oblastí, kde je dnes bezpečno). Abyste se díky zimní dovolené, která má být synonymem odpočinku, nedostali do stresu či deprese, zde jsou naše tipy.

Prozkoumejte pohádkou zimní vesničku v Německu

Jestliže nechcete cestovat někam daleko, vydejte se jen za hranice. Konkrétně si zajeďte do německého Reitu im Winkl, kde se nachází krásná pohádková zimní vesnička. Jedná se o místo, které milují zejména rodiny s dětmi. Nejen, že je zde kupa hezkého ubytování s nádhernými, nekončícími výhledy, ale také jsou zde svahy, které jsou určené třeba jen k sáňkování či bobování. Rodiče ocení to, že zdejší svahy jsou ideální i pro chůzi na sněžnicích.

Pro vášnivé lyžaře jsou zde náročnější svahy, na které je možné dostat se kabinkovou lanovkou. Každý si tedy na tomto místě přijde na své.

Navštivte rodinné středisko v Itálii

Pokud se chcete vydat trošku dál, doporučujeme zajet si až do daleké Itálie. Nachází se zde totiž útulné rodinné středisko. Najdete ho konkrétně v italském Vpiteno/Sterzing.

Město Sterzing je poměrně staré, starobylé místo nacházející se v Jižním Tyrolsku. Právě poblíž se nachází středisko, které má až desetikilometrovou sáňkařskou dráhu, kterou si děti zamilují. Samozřejmě si přijdou na své i rodiče, nachází se zde několik různých typů sjezdovek.

Mimo to zde najdete i několik možností ubytování. Jelikož se ale jedná o poměrně atraktivní oblast, dlouho neváhejte a případně si už nyní rezervujte termín. Zimní prázdniny dětí jsou nejoblíbenějším termínem, v němž se jezdí na zimní dovolenou.