Cestování nalehko

Cestování nalehko aneb sbalte si jenom příruční zavazadlo

Určitě jste už slyšeli o takzvaných euro víkendech. Jedná se o prodloužené víkendy v zahraničí, které se v poslední době staly velice populárními. Spousta lidí cestuje například do Anglie, Nizozemska, Dánska a Portugalska, jelikož se jedná o poměrně levné destinace, do kterých je zároveň velice snadné se dostat.

Pokud i vy v nejbližší době plánujete prodloužený víkend v zahraničí, je potřeba se chytře sbalit. Nepotřebujete s sebou tahat velké těžké zavazadlo plné zbytečných věcí.

Na co myslet dopředu

Nezapomínejte na to, že pokud poletíte letadlem, musí příruční zavazadlo splňovat určité podmínky ohledně váhy a rozměrů. Všechny tyto informace naleznete na stránkách letecké společnosti.

Sbalte si jenom to nejdůležitější

Oblečení je samozřejmostí a většinou v kufru zabere nejvíce místa. Vybírejte kousky podle toho, jaké má být počasí – ovšem ne vždy se dá na předpověď spoléhat, takže si přibalte i něco na horší podmínky. Spodní prádlo a pyžamo na přespání snad není nutné vůbec připomínat. Pokud si s sebou chcete vzít náhradní obuv, umístěte ji do spodní části kufru ke kolečkům – boty bývají nejtěžší, a takto bude kufr stabilní.

Co nechat doma

Není nutné brát si s sebou ručníky, sprchové gely a šampony. Všechno totiž najdete v hotelu a bylo by tak zbytečné zabírat si těmito věcmi místo v kufru. Obecně vše, co si v případě nouze můžete dokoupit v obchodě, je lepší nechat doma.

Teď už jenom stačí nachystat doklady a můžete vyrazit!