Hrady a zámky Morava

Hrady a zámky na Moravě. Navštivte ty nejkrásnější z nich

Jelikož už je teplé počasí, nač zůstávat doma. Pokud zrovna neprší, měli byste vyrazit někam na výlet. Díky teplému počasí toho můžete dělat mnoho. A jelikož už je dávno po velikonočních svátcích, jsou otevřené i hrady a zámky, což jsou oblíbené turistické cíle každého z nás. Mezi nejkrásnější hrady a zámky patří ty na Moravě. Pokud sem jedete na víkend, poradíme vám, jaké hrady a zámky rozhodně navštívit, ať nemusíte chodit takzvaně „od ničeho k ničemu“.

Jak jsme zmínili, hradů a zámků je na Moravě habaděj, proto určitě každý milovník ocení vědět, jaké stojí za to. Vybrali jsme jenom ty nejlepší hrady a zámky, které jsou známé svými pověstmi nebo tím, že se na nich točila známá česká pohádka.

Zámek Buchlovice

Mezi nejkrásnější zámky se řadí zámek Buchlovice, který je známý především tím, že se na něm natáčela známá česká pohádka „Čertova nevěsta“ v čele s Evou Josefíkovou, která odtud pochází. Státní zámek Buchlovice najdeme ve stejnojmenném městečku či vesnici a nemůžete ho přehlédnout. Kolem zámku se nachází krásná zahrada, v níž se velice často konají svatby. Nicméně kromě zahrady, v níž se každým rokem konají mnohé výstavy, jsou krásné i zdejší interiéry. Jsou zachované, renovované, plné nevšedních příběhů, jež si určitě zamilujete.

Hrad Buchlov

Aby byl váš den plný, po prohlídce zámku Buchlovice zamiřte i na nedaleký hrad Buchlov. Tedy nejlépe uděláte, pokud zamíříte nejdříve na hrad Buchlov a poté na zámek, který se nachází zhruba pod ním. Zámek byl totiž založen až na základě požadavků hradební paní, které bylo na hradě příliš zima, jelikož pocházela z krásné, slunné země.

I když je zámek Buchlovice krásnější, hrad Buchlov je velice zachovalý a stále královský. Zároveň je to chráněná kulturní památka, která byla zapsána i na seznam národních kulturních památek.

Zámek Lednice

Nádherným zámek je i zámek Lednice, který najdeme ve stejnojmenné obci. Je známý hlavně díky své zahradě, která je procházkou na celý den. Společně tvoří jeden z nejkrásnějších zahradních komplexů v České republice.