Pravidla, kterými se řídit na prvním letním roadtripu

Pravidla, kterými se řídit na prvním letním roadtripu

Letošní rok zrovna nepřeje dovoleným u moře ani obecně létání v letadlech. Proto většina lidí přemýšlí nad tím, že stráví svou letní dovolenou v automobilu. Této dovolené se říká road trip. Cestující spí většinou v autech, ale není to podmínkou. Pokud za hotely, motely nebo hostely chcete ušetřit, vyplatí se vyjet s vestavbou do auta, díky které budete moct ve vozidle pohodlně přespat, aniž byste museli jakkoli manipulovat se sedačkami. A pokud plánujete vyjet na road trip naprosto poprvé, doporučujeme se řídit několika pravidly. Jakými?

Důležitá je kontrola auta před odjezdem

Abyste se vyhnuli drahým a zbytečným opravám či návštěvám servisů, těsně před vyjetím automobil zkontrolujte. I když jste se doposud mohli na své auto spolehnout, nyní se může něco stát a může vám vypovědět svou službu. Proto zkontrolujte především pneumatiky, také předem natankujte, zkontrolujte olej a samozřejmě také vodu v ostřikovačích. Při cestování za hranice si sjednejte cestovní pojištění, protože nikdy nevíte, co vás v jiné zemi na silnicích může čekat za překvapení. 

S sebou občerstvení i lékárničku

Co si vzít s sebou? Jednoznačně vodu, nějakou svačinu a lékárničku. Zatímco jakékoli občerstvení si lze koupit na benzinkách, u lékárničky tato možnost není. Proto zejména na ni apelujeme. Před odjezdem si lékárničku zkontrolujte a zjistěte tak, jestli v ní je vše, co potřebujete a co byste mohli potřebovat. Také si zkontrolujte, jestli v lékárničce máte všechno, co podle zákona lékárnička mít musí. 

Informujte se o silničních předpisech v jiných zemích

Pokud cestujete do zahraničí, měli byste se informovat o zahraničních předpisech. Ne všude je to stejné jako u nás. Ve většině zemí je jiná tolerance alkoholu, také se mohou lišit i maximální povolené rychlosti na dálnicích či v obcích nebo mimo obec. Abyste se vyhnuli pokutě, informovanost je v tomto případě důležitá.