Nejnebezpečnější zvířata

Toto jsou ta nejnebezpečnější zvířata! Víte, kde je najdete?

V současné době se stalo velice populární cestování do takových destinací, kde můžeme něco zažít. K těm nejoblíbenějším destinacím se řadí například Thajsko nebo Afrika, protože právě zde můžeme být nablízku zvířatům, která běžně vídáváme jenom v klecích v zoologických zahradách. Málokdo dneska jezdí na takové dovolené, kde jenom leží na plážích. Lidé dneska chtějí skutečně zažít něco, co u nás zažít nelze. Jak jsme již zmínili, lidé chtějí být hlavně nablízku zvířatům, ovšem málokdo si taky uvědomuje, že zvířata jsou i nebezpečná.

Málokdo si uvědomuje, že exotická zvířata jsou v klecích v zoologických zahradách právem. Ne každé zvíře totiž může být volně puštěné na svobodu, aniž by jakkoliv neublížilo nám lidem. Pokud se budete vydávat do destinací, kde budete zvířatům blíž, měli byste vědět, jakým je třeba se vyhnout, protože jsou skutečně nebezpečná. Zároveň vám přinášíme i seznam míst, kde tato nejvíce nebezpečná zvířata můžete najít.

• Africké včely

Jak jsme již zmínili, v poslední době se lidé velice hojně vydávají do Afriky. Je to krásná destinace, která nabízí mnoho zážitků. Právě zde můžete být nablízku těm nejvíce nebezpečným zvířatům, která vídáváme v zoologických zahradách. Nejnebezpečnější zde však nejsou tygři nebo lvi, jak vás asi napadlo, ale větší pozornost bychom měli věnovat zabijáckým včelám, které jsou velice odolným, agresivním druhem včel, které lehce usmrtí nejen zvíře, ale i člověka.

• Černá mamba

S tímto druhem hada se setkáte nejen v jeho rodné Africe, ale klidně se s ním můžete setkat i na jiných pevninách. Mnoho lidí si myslí, že nebezpečí číhá hlavně v moři, kde jsou pod dohledem bílých žraloků, ale velké nebezpečí číhá bohužel i na souší, a to například v podobě černé mamby. Setkáme se s ní například v savanách nebo v jiných podobných travnatých oblastech. Kousnutí od tohoto hada je prakticky vždycky smrtelné.

• Velký bílý žralok

Jak jsme již zmínili, i velký bílý žralok je obrovským nebezpečím, a to tedy hlavně v mořích a oceánech. Jedná se o největší postrach všech moří, který je jednou z posledních žijících paryb. Bílý žralok je však v poslední době velice vyhledávanou atrakcí, s níž se lidé chtějí potápět – i když je vlastně tato atrakce může vmžiku zabít.