Největší hříchy cestovatelů

Největší hříchy cestovatelů – vyhýbejte se jim!

Pokud si své toulky po světě chcete opravdu užívat, vyhýbejte se těm největším chybám, které jako turisté děláte.

Pozor na nevědomost

Cizí země bývá pro spoustu lidí pouze jako destinace odpočinku a nic více za tím nevidí. Je ale potřeba se také trochu připravit. Na světě existují tisíce míst, která jsou buď opředena úžasnou a zajímavou historií, nebo je na ně dechberoucí pohled. Spousta památek je na seznamu UNESCO a určitě by byla škoda, kdybyste něco takového při svém dovolenkovém odpočinku prošvihli. Informuje se, co všechno země nabízí, než někam vycestujete, a neokrádejte se o skvělé poznání a zážitky.

Zklamání kvůli zaslepenosti

Nečekejte, že vždy bude vaše návštěva daného místa stejně romantická a bezproblémová, jako jste před týdnem viděli ve filmu. Občas se vaše vysněné představy střetnou s realitou a je potřeba s tím počítat a nezhroutit se z toho. Nedovolte, aby vás dohnalo zklamání!

Naivita

Cestovní kanceláře vám nabízejí dokonalou dovolenou, kdy je cestování plné jen těch nejúžasnějších zážitků. Nebe krásně modré a bez jediného mráčku, křišťálová hladina moře, ledové drinky na terase, procházky palmovými aleji při západu slunce.

Bohužel takhle to většinou nevypadá. Ne vždy máte po celou dobu krásné počasí, v moři můžou plavat plasty a jiný odpad, na pláži to bude hlava na hlavě, drinky budou předražené, dostanete průjem ze špatného jídla či vody a možná vás taky okradou. Je prostě potřeba být připraven na nejhorší a nemít velké nároky.

Stádnost a neoriginalita

Samozřejmě že je potřeba podívat se na klasická a nejznámější místa, jako jsou Eiffelova věž, Tádž Mahál, Machu Picchu, Benátky, Golden Gate a tak dále. Ale proč byste měli být tak zoufale neoriginální? Objevujte i jiná, ne tak profláknutí místa! Budou stejně atraktivní a v některých věcech možná i zajímavější.