zábavní park

Největší kanadský zábavní park se nachází v Torontu

Skvělé horské dráhy, výborné jídlo všeho druhu, divadelní a akrobatická představení a zábavná rodinná atmosféra – to vše vás čeká v parku Canada’s Wonderland!

 

V centru Toronta je toho kromě CN Tower k vidění spoustu – hokejová síň slávy, nespočet galerií a také obrovské akvárium. Ale na okraji města se nachází největší kanadský zábavní park – Canada’s Wonderland!

Několik let po sobě nejnavštěvovanější park

Canada’s Wonderland se stále drží na předních příčkách co se návštěvnosti týče. V roce 2014 jej navštívilo kolem 3 500 000 návštěvníků. Sjíždějí se sem lidé z celého světa a činí jej několik let po sobě  tím nejnavštěvovanějším sezónním zábavním parkem v Severní Americe. Byl otevřen roku 1981 a je vůbec prvním předním zábavním parkem v Kanadě.

Největší horská dráha jde vidět už z dálky

Areál parku se rozkládá na 130 hektarech a je rozdělen do několika částí. Už z dálky můžete vidět zelenou horskou dráhu s názvem Leviathan, která je cílem spíše těch odvážných a možná až přespříliš natěšených návštěvníků. V parku je ze všech horských drah nejvyšší, svou výškou totiž dosahuje skoro 92 metrů.

Při vstupu se procházíte po International Street, která vás zavede k hoře s vodopády, před kterou se nachází rozcestí do jednotlivých částí parku. Návštěvníci si vybírají z 16 různých horských drah a kromě toho mohou navštívit menší dinosauří park anebo se v horkých letních dnech zchladit v obrovském venkovním aquaparku Splash Works. Mimo tyto atrakce jsou k dispozici i jiné, vhodné pro všechny věkové kategorie.

Ne jen horské dráhy

Ovšem těmito atrakcemi tady zábava nekončí. Užít si můžete i živá vystoupení během celé sezóny. Například v květnu se pořádá velký ohňostroj k připomenutí narození královny Viktorie. Dále můžete zhlédnout vystoupení pekingských akrobatů, pozorovat potápěče skákajících z vodopádu vysokého 18 metrů nebo také kempovat s Charlie Brownem!