Mariánské Lázně

Kam se letos stojí za to podívat po ČR?

Plánujete letošní dovolenou a přemýšlíte, kam vaše kroky povedou? Mnoho míst už znáte jako svoje boty, chtělo by to nějakou změnu. Co se tak vydat do některých z našich krásných lázní? Poznáte nová místa, tělo necháte hýčkat při nějaké té proceduře a dovolenou si opravdu užijete. Které lázně stojí za návštěvu?

Dovolená by měla být o nových zážitcích i odpočinku

Po celý rok nevíme, co dřív, staráme se o rodinu, chodíme do práce, jsme rádi, když si sami na sebe najdeme pár minutek času. Stres nás provází každým dnem, dovolená je jako stvořená k tomu, abychom si odpočinuli. Většina z nás ale nedovede týden, dva nebo tři někde nečinně polehávat na hotelu nebo penzionu, proto hledáme místa, kde si odpočineme a zažijeme i něco nového.

Lázně v ČR lákají k návštěvě

Kde se nám podaří odpočívat, udělat něco pro svoje zdraví a poznávat nová místa? No přece v lázních, kterých je po celé ČR docela dost. Mohou se pochlubit různě dlouhou historií, jedno ale mají společné. Odpočinete si tu a rádi se sem zase někdy vrátíte. Které lázně patří mezi nejoblíbenější?

Tip číslo jedna: Karlovy Vary

Největší lázeňské město u nás se specializuje na nemoci zažívacího a pohybového ústrojí a poruchy látkové výměny. K návštěvě zve mnoho lázeňských hotelů a dalších zařízení, které vám poskytnou nejen tradiční lázeňskou péči, ale bohatou nabídku wellness programů nebo jednotlivých procedur. Když se jich nasytíte, můžete zajít obdivovat Vřídlo, navštívit Becherovku nebo vyjet na vrch Diana lanovkou a navštívit rozhlednu nebo Motýlí dům.

Tip číslo dva: Františkovy Lázně

Asi 5 km severně od Chebu se rozkládají Františkovy Lázně, které patří mezi jedny z nejoblíbenějších tuzemských lázní. Františkovy Lázně jsou lázeňskou oázou s jedinečnou atmosférou, zasazenou do nejčistší přírody, specializují se tu na ženské nemoci včetně poruch plodnosti, na léčbu pohybového i trávicího ústrojí. Není odtud daleko do Chebu, navštívit můžete přírodní rezervaci SOOS a mnoho dalšího.

Tip číslo tři: V Poděbradech je krásně

O největších středočeských lázní se říká, že jsou určeny hlavně na srdce, léčí tu ale i pohybové ústrojí nebo cukrovku. K pobytu zve spousta lázeňských hotelů, jet sem můžete jak na tradiční lázeňský pobyt, tak na wellness. Ve městě se nachází Film Legends Museum, na vaši návštěvu čekají i různé kavárny a skvělé restaurace.

Tip číslo čtyři: Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves

Sice to tady tak úplně nevoní, na druhou stranu jsou tyhle malebné lázně zasazeny do lázeňského lesoparku v samotném srdci Moravského Slovácka. Specializují se tu zejména na léčbu kožních onemocnění jako je ekzém, lupénka nebo akné, přijet sem ale můžete i z jiných důvodů. Hosté tu mohou odpočívat v sauně, rehabilitačním bazénu s protiproudem, na hřišti na minigolf nebo u stolního tenisu, v okolí stojí za návštěvu Buchlov, Kroměříž, Skanzen Modrá, Kovozoo, Strážnice nebo Baťův kanál.

Tip číslo pět: Mariánské Lázně

Jedny z nejmladších lázní u nás si už dokázaly získat své příznivce, a to nejen mezi slavnými osobnostmi, ale vůbec mezi všemi lidmi. Kdo tu už aspoň jednou byl, ten potvrdí, že odpovědět na otázku, zda jde o město v parku nebo park ve městě, je složité. V okolí je spousta skvělých turistických tras, ochutnat můžete celou řadu minerálních pramenů, navštívit byste měli Zpívající fontánu. Jste pravými Čechy a máte rádi dobré pivo? Nedaleko Mariánských Lázní najdete rodinný pivovar Chodovar.