Madagaskar patří k nejatraktivnějším lokalitám. Co jste o něm nevěděli?

Madagaskar patří k nejatraktivnějším lokalitám. Co jste o něm nevěděli? 

Mnoho lidí se domnívá, že Madagaskar patří k nedosažitelným destinacím. Jenže ve skutečnosti Madagaskar není cenově nedostupná dovolená, i zde se ceny pohybují ve velmi přijatelné výši. A ve chvíli, kdy to zjistíte, se z toho stane atraktivní lokalita, kterou budete chtít projít křížem, krážem. Pojďme si však říct několik zajímavostí o této africké lokalitě, abyste, když už se sem vydáte, měli trochu přehled.  

Až 200 tisíc živočichů 

Pokud byste si mysleli, že na této dovolené prakticky nepotkáte žádné zvíře, respektive dokonce byste sem s tímto účelem jeli, budete pekelně zklamaní. Madagaskar je totiž místo, kde na takové tvory narazíte prakticky na každém rohu. Konkrétně se zde potkáte s více jak 200 tisíci živočichy, kteří zde žijí už z dob, kdy byl ostrov součástí Gondwany.  

Jestliže bychom měli být konkrétní, řekneme, že se zde nachází nejen 200 tisíc živočichů, osm samostatných rodů rostlin, ale také více jak tisíc druhů orchidejí, několik tisíc druhů sukulentů a dále také bezpočetné množství druhů hmyzu či 350 druhů žab a 370 druhů plazů. V ptačí říši se setkáme s pěti rody ptáků a téměř 200 druhů savců.  

Historie se podepsala hlavně na plazech 

Nejvíce fascinující jsou však především plazi, na kterých i dnes můžete doslova pozorovat unikátní evoluční historii těchto druhů zvířat. Jak již bylo zmíněno, nachází se jich zde bezmála 370 druhů. Někteří se dokonce vyvinuli v době našich předků, kteří obývali Madagaskar dříve. 

Ve volné přírodě se zde setkáte jak s chameleony, tak s gekony nebo jinými plazy, ovšem právě gekoni jsou pro Madagaskar tak typické.  

Tolik typické baobaby 

Pokud si vzpomínáte na řadu animovaných pohádek, které se odehrávaly v Africe, možná si také vzpomenete či vybavíte baobaby, které prakticky v každé takové pohádce hrály prim. Podivné stromy, jak se jim říká, jsou jakousi dominantou či symbolem celého ostrova. Roste jich zde hned několik druhů, 6 druhů výhradně – jen a pouze – zde.