Sicílie na dosah aneb dobytí Apeninského poloostrova v pohodlí vašeho motocyklu

Sicílie na dosah aneb dobytí Apeninského poloostrova v pohodlí vašeho motocyklu

Líbí se vám představa léta v sedle? Jižní Čechy, Salzburská jezera, carbonara v Itálii a sicilská citronáda? Tak přesně takhle by mohl vypadat váš prázdninový line up. V rámci Evropy jsou totiž cesty na Sicílii mezi motorkáři velmi oblíbené. Máte vysloužilý cruiser, ale cítíte, že by si zasloužil ještě pořádné letní dobrodružství? Poradíme vám vychytávky, které vám italskou expedici usnadní. Více se dozvíte v našem článku! 

Vše pro vaše pohodlí

Před cestou si rozhodně nechte stroj zkontrolovat v příslušném servisu. Pokud bude po technické stránce vše v pořádku, k dobytí italského ostrova vám již nic nebrání. Z Prahy vyrazíte do Villa San Giovani, což je místo, kde se nalodíte na trajekt, který vás doveze na vytoužený ostrov. Tyto dvě destinace jsou od sebe vzdálené bezmála dva tisíce kilometrů, takže počítejte s tím, že v sedle strávíte minimálně tři dny.

Pro maximální pohodlí z jízdy není od věci pořízení pohodlné zádové opěrky, která vás ušetří od nejednoho bolestivého problému. Na výběr máte z několika velikostí i stupňů tvrdosti, takže si na své přijde opravdu každý.  Pokud se chystáte vyvézt i drahou polovičku, určitě omrkněte i nabídku opěrek pro spolujezdce

Zážitek z cesty ještě prohloubíte, když zvolíte pohodlné sedlo. Sedla volte vždy podle typu motocyklu a případně si nechte poradit od zkušeného prodejce.

Kam se zavazadly? 

Loďák musíte nechat výjimečně doma a hold se budete muset smířit s tím, že výlet na citronádu podniknete jen s pár brašnami. Pro uchycení brašen není od věci ani pořízení podpěr pro moto brašny, které zajistí maximální stabilitu při jízdě. Podobně jako u ostatního příslušenství i podpěry vybírejte od autorizovaného prodejce pro váš typ stroje. Minimalizujete tím riziko, že komponenty nebude možné správně uchytit. Brašny bývají univerzálnější, ale nadšení motorkáři nedají dopustit nad zavazadlo s logem motocyklu. Před jízdou hlavně dostatečně otestujte stabilitu motorky po umístění brašen, třeba si ty nabalené konzervy nakonec rozmyslíte. Ciao!