Světový nadhled

3 způsoby, jak získat světový nadhled!

Pokud se chceš stát hýbatelem změn a získat světový nadhled, účastni se některého z programů, které nabízí organizace AFS.

AFS podporuje vzdělávání lidí moderní cestou. Snaží se v lidech probudit schopnost efektivně spolupracovat v různých kulturních podmínkách.

Odcestuj do zahraničí

Jsi student a máš chuť zažít něco nového? Vycestuj s AFS! Je to celosvětová organizace, díky které má spousta studentů možnost studovat v zahraničí. Vybírat si můžeš z 99 zemí světa a dosud neznámou kulturu poznáš tak, jak ji žádný turista nemá šanci zažít. Zlepší se tvé jazykové schopnosti, naučíš se samostatnosti, poznáš nové přátele a naučíš se fungovat v cizí domácnosti. AFS totiž zajišťuje ubytování v hostitelských rodinách, především proto, aby studenti poznali tradice cizí země přímo z první ruky.

Ubytuj u sebe doma zahraničního studenta

Pokud nemáš chuť opustit pohodlí domova nebo už nestuduješ, ale i tak bys chtěl poznat cizí kulturu, můžeš se sám stát hostitelem. Stačí vyplnit přihlášku do hostitelského programu a pak už jen přivítat studenta u sebe doma a seznámit jej s naší krásnou zemí!

„Hoštění v rámci AFS je škola pro studenty i hostitele. Jak my, tak naši studenti jsme se učili chápat toho druhého a vycházet spolu. Díky této zkušenosti máme určitě lepší vztahy s lidmi. Bez AFS studentů bychom vlastně byli strašně malá, uzavřená rodina.“

–Štěpánka Tetourová, Tlučná

její rodina hostila Japonku, Rusku, Chilana a Australanku

Staň se dobrovolníkem

Třetí možnost, která se v rámci programu AFS nabízí, je dobrovolničení. Je to další způsob, jak podpořit vývoj sebe sama. Je to vlastně taková kariéra nanečisto. Přestanete se bát jít do nejistoty, naučíte se sami zvládat různé situace a budete mít možnost vyzkoušet své nápady v praxi, jelikož AFS je organizace otevřená nápadům nových členů.

Dobrovolnická práce se nabízí v oblastech PR, organizace workshopů, výpomoci při administrativní práce a mnoho dalšího.

Účastnit se takového programu, ať už dlouhodobě nebo jednorázově, je jednoduše zážitek na celý život, který do vašeho života vnese mnoho pozitivního a vzdělá vás tak, jako žádná škola! Pokud si navíc říkáte, jak stereotypní vaše dny jsou a že je potřeba s tím něco udělat, právě tohle je možnost, jak vše změnit!