Pravé italské lyžování

Jak vypadá pravé italské lyžování

Kde se cílí hlavně na sportovní gurmety? V Jižním Tyrolsku! Přestože je tu 130 kilometrů skvěle upravených sjezdových tratí, výhledy překrásné a vleky rychlé, nejezdí se sem proto, abyste nahnali kilometry na sněhu.

V Alta Badii se můžete těšit na spojení všech vašich oblíbených činností dohromady – lyžování, pití vína a vaření. Správné italské lyžování zde vypadá následovně: jezdíte od chaty k chatě, v každé z nich jen povyhrnete rukáv své bundy, ukážete náramek a ochutnávka vína může začít. V další chatě si zas můžete sami uvařit pravé Tyrolské knedlíky.

Lyžování s celebritami

V Alta Badii dováději lyžaři už přes 50 let. Nadšení lyžaři ocení, že se jedná o jeden z pilířů lyžařského okruhu Sella Ronda, po kterém se dá objet horský masiv Gruppo del Sella a cestou prozkoumat střediska kterými jsou Val Gardena, Val di Fassa a Arraba. Podle místních obyvatel se dá okruh zvládnout za 3 hodiny, ovšem jedná se zde opravdu o zkušené lyžaře, který se s lyžemi na nohou snad i narodili. Vy si na to zkuste vyhradit celý den a kochejte se krásnými výhledy.

Alta Badia je momentálně „in“, jak se říká. Jezdí sem lyžovat jak televizní hvězdy, tak i známí sportovci, možná i vy byste na svého idola narazili. Kromě toho se tento region pyšní nejvyšším počtem michelinských kuchařů na světě – ochutnat zde můžete jídlo až od dvaceti z nich. Fungují zde celkem tři michelinské restaurace a jen pro představu – tři takové se nacházejí v celé České republice. Tady je máte všechny na jednom místě!