Důvody proč mluvit anglicky

Důvody, proč byste se měli učit anglicky

Není pochyb, že angličtina je mezi světovými jazyky dominantní. Je tomu tak už dlouhou dobu, a dlouhou dobu tomu ještě tak bude. V současné době se anglicky domluvíte úplně všude a je vaším pomocníkem při cestování, při práci a na nákupech. Pomáhá vám získávat znalosti z nepřeberného množství zdrojů informací. Je tedy na čase si přiznat, že se jedná opravdu o důležitý jazyk a vy byste se jej také měli pořádně naučit.

Proč je důležité umět anglicky

Bude o vás větší zájem na trhu práce. Skoro na všech pracovních pozicích, kam se v dnešní době můžete hlásit, vyžadují znalost cizích jazyků a angličtina už se bere jako samozřejmost. Nebuďte tedy pozadu a začněte se učit co nejdříve, jinak vám na paty budou šlapat ti, kteří angličtinu ovládají perfektně a k tomu hovoří dalším světovým jazykem.

Procvičíte si tím svou paměť. Čím více s pamětí pracujete, tím lépe funguje. A nejlépe se procvičuje právě studiem cizího jazyka.

Užijete si sledování filmů v originále. A hlavně se díky tomu v angličtině zlepšíte! Není nic lepšího než slyšet výslovnost a intonaci herců, rodilých mluvčí. Čím více si toho naposloucháte, tím lépe nakonec budete mluvit. To samé platí při poslechu hudby. Doporučuje se také pouštět si na internetu hudební klipy, ale ne ty originální – pusťte si verzi s textem. Tak do ucha dostanete výslovnost a do očí se vám vryje slovní přepis.

Komunikace na dovolené v zahraničí bude o moc jednodušší. V turistických oblastech a dovolenkových letoviscích už umí každý zaměstnanec perfektně anglicky. Pokud anglicky budete umět i vy, komunikace bude o to snažší.

Můžete začít číst odbornou literaturu a zahraniční zpravodaje. Novinky ze světa tak budete mít z první ruky a čtením si procvičíte odbornou slovní zásobu.

Kromě všech výše zmíněných bodů výše můžete odcestovat až na kraj světa a najít si přátele. Všude na světě najdete dobrou příležitost vydělat peníze a v budoucnu vám znalost cizího jazyka může přinést spoustu výhod.