5 důvodů, proč cestovat

5 důvodů, proč cestovat

Cestování není jen objevitelská činnost, kdy se na vlastní oči přesvědčíte o tom, jak se žije na různých místech naší planety. Můžete toho poznat mnohem více. Proč cestovat? 

Objevíte také sami sebe

Je jedno, zda se vaším cílem cesty stane Madeira, nebo zda se vydáte na poznávací zájezd Norsko. Nikdy to nebude jen daná země, kterou budete objevovat. Dozvíte se toho hodně také sami o sobě. Kde vás to nejvíce táhne, jaké zvyky dané země vás zajímají, s jakou partou lidí jste spokojení. Cestování vám umožní poznat především sami sebe. 

Odsuzovat? Proč? 

Další důvod, proč cestovat – rozšíříte si tím své obzory. Těžko budete někomu v daleké zemi kázat svůj způsob života a vidět jej jen jako to nejlepší řešení pro všechny lidi na této zeměkouli. Cestování vás dokonale naučí toleranci a respektování života každého člověka. Nehledě na vyznání, barvu pleti, nebo na kulturní zvyklosti. Jiný kraj, jiný mrav. 

Díky, mami

Rodiče nás většinou naučí základ. Držet se ale stále v jejich přítomnosti není příliš zdravé. Těm, kdo vás vychovali, poděkujte, a zamávejte šátečkem. Teď už si ve světě poradíte sami. Cestování vás naučí vyřešit mnohé nečekané situace. A zvládnete to. Jste samostatní. 

Chodící encyklopedie

Někdo vám na vaše cestování ihned odvětí, že všechna ta místa viděl v televizi. Fajn, ale nikdy si člověk nic tak nezapamatuje, jako když to sám zažije. Stane se z vás tak doslova chodící encyklopedie. Budete vědět, kde je jaká řeka, kde kdo žije, a jak. Budete znát vůně světa a radost z poznávání. 

¿Hablas español? 

Co takhle dovézt si z cest jazykovou znalost? Na trhu práce pak budete mít rozhodně jiné uplatnění než v době, kdy jste jen hltali seriály a nemluvili ani ň. Hablo bien el español, ¿y tú? 

Tak kam to bude? Kam vás zavede vaše další cesta? Už se těšíte, až se vypravíte za dobrodružstvím?