Do Albánie na motorce

Do Albánie na motorce

Ještě před několika lety byste se možná do této lokality pouštěli s obavami, dnes je to však možné a bezpečné. Zejména pokud jste vybavení chrániči a kvalitním moto oblečením. Jaká místa si na svém putování rozhodně nenechat ujít? 

Vezměte to přes Černou Horu

Cesta do Albánie bude mnohem záživnější, když si ji dáte přes překrásnou hornatou krajinu Černé Hory. Poblíž města Žabljak se bude hodit pár dnů na projíždění překrásných míst nejen na náhorní plošině, ale také na výlety do vyšších poloh. Kvalitní helmy jsou pro vaše vybavení jasná volba, řidiči nejsou na okresních cestách příliš zvyklí brát ohled na další účastníky provozu. Přibalte si proto raději i reflexní oblečení. 

Úchvatné hory 

Dosyta jste se nabažili černohorského koloritu, který se vám vryl pod kůži? Ne nadarmo se místní náhorní plošině přezdívá „malé Mongolsko“. Když se rozhodnete projet dál, čeká vás pořádná dávka přírody. Nemusíte se přitom vydávat k pobřeží, abyste z Albánie zažili to nejlepší. Mnohem lépe uděláte, pokud se rozhodnete pro některý z malých hraničních přejezdů, které leží v horách. Cítíte se na to? Výborně. Odměnou vám budou ty nejúchvatnější výhledy na divokou přírodu. 

Cesta do Thethu

To, co ještě před několika lety zdolávaly jen off-roadové auta, si dnes můžete dovolit projet i na mašině. Cesta do Thethu již sice není skrytá masám návštěvníků, ale stále si uchovává svou krásu. V samotné vesnici pak nezapomeňte navštívit místní kullu, která vám mnohé napoví o drsné historii této země. Do této věže se chodili ukrývat muži, kteří byli ohroženi krevní mstou. Někteří muži v této pevnosti trávili i mnoho let svého života. 

Plavba po jezeru Komani

Jezero Komani bylo do nedávna pro obyvatele některých vesnic jedinou možností, jak se dostat ke svému domovu. Dnes již sice podél vody vede silnice, ale lodní doprava zde stále funguje. I vy si tak můžete na chvíli odpočinout od řízení a nechat se svézt i s mašinou. 

Vnitrozemí Albánie stále skrývá jedinečné příběhy a místa, která stojí za objevení.