Cestovatelské tipy, kam se vydat na silvestrovskou noc

Cestovatelské tipy, kam se vydat na silvestrovskou noc

Vánoční svátky jsou za rohem. Jistě už nyní nakupujete vánoční dárky, protože pokud jste tak ještě neučinili, bohužel se s takovou letos nevyhnete těm nepříjemným davům lidí, které na poslední chvilku nakupují dárky pro své nejbližší. Navíc budete stát hodinové fronty u pokladen, což se skutečně nevyplatí. Kromě toho byste měli přemýšlet i nad tím, kde a jak strávíte letošní silvestrovskou noc. Pokud totiž chcete vyjet někam do zahraničí, měli byste svůj zájezd (pokud tedy chcete cestovat s nějakou agenturou) vybrat a koupit už nyní.

Pokud se ptáte, proč byste svou silvestrovskou noc měli vybírat už nyní, tak je to z jednoho prostého důvodu – nejen, že budou už vážně drahé, ale hlavně budou ty nejlepší zájezdy naprosto vyprodané. Mnoho lidí totiž vouchery kupuje jako dárek pod stromeček.

Jestli však ještě stále nevíte, kam se na tuto poslední noc v roce vydat, pak vám přinášíme pár tipů.

• Paříž

Sice se do Francie obecně lidé bojí v současné době jezdit, přesto je zde silvestrovská noc ta nejkrásnější a nezapomenutelná. Samozřejmě se musí počítat s tím, že tu bude hromada lidí, ale to asi všude – i v České republice. Je to přece silvestrovská noc.

Paříž vám však nabídne naprosto jiný pohled na tento poslední den v roce – jestliže už máte po krk těch stereotypních českých silvestrů, tak neváhejte a zajeďte si do zahraničí, kde se silvestr slaví naprosto jinak!

• Benátky

Na internetu naleznete celou řadu zájezdů do Itálie jenom čistě na jednu, tu silvestrovskou noc. Takové výlety se většinou konají tak, že se jede v noci, den se stráví v nějakém italském městě a pak se po novoročních oslavách jede zpátky do Česka. Tak je tomu i v případě zájezdů do Benátek. Benátky jsou však naprosto jedinečné během této silvestrovské noci, a to z jednoho prostého důvodu – už jste zažili sledování ohňostroje v gondole?