Poznejte Prahu jinak

Poznejte Prahu jinak

Mnoho lidí cestuje do našeho hlavního města kvůli památkám. Jistě, jednou za život je vidět musíme, protože právě zdejší památky tvořily naši historii. Ale pokud jedete do Prahy už třeba po páté, nemusíte opět navštěvovat památky, vždyť je všechny moc dobře znáte, nemění se (v tom přece spočívá jejich kouzlo). Raději poznejte Prahu trochu jinak. Pokud se sem vydáte na víkend nebo na týden, zkuste do programu zařadit i následující tipy.

• výstavy

Jestliže budete v Praze delší dobu, měli byste zavítat na nějakou výstavu. Přece jenom výstav je tu stále habaděj, ať už se jedná o chvilkové expozice nebo o stálé expozice. Za zmínku stojí například výstava ve Werichově vile, kde můžete nahlédnout do života jednoho z našich nejlepších umělců – Jana Wericha. Samozřejmě na Kampě je neustále mnoho výstav, ještě donedávna zde byla i výstava návrháře Manola Blahnika.

• strašidelný dům

Pro odvážlivce a nebojsy je zde připraven strašidelný dům. Jmenuje se FearHouse a najdete ho ve Vodičkově ulici. Jedná se o první strašidelný dům ve střední Evropě, v němž se skutečně budete bát. Setkáte se nejen s klauny, ale i se sadistickými lékaři či s nejhoršími postavami z těch nejznámějších hororů.

• Náplavka

Každý správný návštěvník Prahy by se měl projít po Náplavce. Každý víkend se zde konají trhy nebo jiné podobné akce. Náplavka je oblíbená hlavně u mladých lidí, protože sem chodívají posedět, popíjet, povídat si. Je to krásné místo, které nám nabízí vážně nádherný výhled na Prahu.

• Grévin

Jestliže jste ještě neviděli celebrity naživo, měli byste je alespoň vidět ve voskové podobě. Navštivte proto Grévin, což je krásné muzeum voskových figurín, v němž se budete moct setkat s celebritami, které skutečně vypadají jako živé. Potkáte se zde nejen s Lucií Bílou či Karlem Gottem, ale taky se zahraničními celebritami, které znáte z filmů či muzikálů.