Kam se vydat během adventu

Kam se vydat během adventu?

Doba vánočních svátků se neprodleně blíží. Už bychom měli nakupovat vánoční dárky, protože zanedlouho bude v obchodech hotové šílenství! Lidé začnou nakupovat vánoční dárky na poslední chvíli, budou prohrabovat už dávno vyprodané věci a bohužel se bude stát i hodinová fronta v obchodech u pokladen. Jestli vám však zbývá koupit pár dárků třeba prarodičům, pak byste měli vybrat něco na vánočních trzích, které se během adventu konají v mnoha zahraničních městech. Přinášíme vám pár tipů, kde prožijete ten nejkrásnější advent.

• Rakousko

Už klasicky se jezdí na adventní trhy do Vídně. Jedná se o krásné vánoční trhy, kde to voní cukrovím, svařákem a mnoha, mnoha dobrotami. V Rakousku však nenarazíte na krásné vánoční trhy jenom ve Vídni, ale taky se můžete pokochat krásou Vánoc například v Salzburgu nebo taky v Schladmingu. Konkrétně v Schladmingu se rok co rok koná největší slet čertů v Evropě, takzvaný Krampuslauf. Jistě tuto akci znáte – jedná se o strašidelný průvod těch nejohavnějších čertů, kterých se mnohdy bojí i samotní dospělí.

• Německo

Jestliže už rakouské vánoční trhy znáte jako svoje boty, měli byste zavítat do Německa. Tradičně se jezdí například do Drážďan nebo taky do Regensburgu či do Norimberku. Německé vánoční trhy jsou trochu jiné než ty rakouské, přesto v sobě oba tyto trhy nesou příjemnou vánoční atmosféru, kterou se line vůně svařáků a různých vánočních dobrot.

• Česko

K těm nejkrásnějším vánočním trhům na světě se řadí samozřejmě i trhy v České republice. U nás se konají ty nejkrásnější hlavně v Praze, ale taky v Brně nebo v Olomouci. V těchto městech se samozřejmě můžete těšit nejen na svařák a grog, ale taky na báječné punče nebo horkou medovinu. Zajímavý advent ale prožijete taky v Babiččině údolí, kde na návštěvníky každoročně čekají staré známé tradice, na které mnoho rodin už bohužel zapomnělo.