tajemství rudých pláží

Kefalonie – prozkoumejte tajemství červených pláží

Řecko se stalo hlavně v době letních dovolených opravdu populární. Lidé sem jezdili nejen za krásným, průzračně modrým mořem, ale také sem jezdili za řadou památek. Letos navíc byly zájezdy do Řecka opravdu výhodné. Řada cestovních agentur v rámci last-minute zájezdů nabízela například all-inclusive zájezd za necelých deset tisíc korun, což se rozhodně vyplatí.

Do Řecka se nejčastěji jezdí na zdejší Rhodos, který je obklopen hned několika moři. Mimo to zde návštěvníci mohou navštívit řadu památek, které se pojí s historií této země. Je však škoda, že se lidé uchylují pořád na to samé místo a nechtějí vyzkoušet něco nového – třeba ostrvo Kefalonie.

Ostrov Kefalonie je jedinečný řecký ostrov, který je opravdu tím typickým řeckým hitem, o němž nikdo moc neví, ale pokud sem zavítá, tak sem chce zavítat už pokaždé. Je to místo plné tajemství a záhad, které se nemusíte bát prozkoumat. Navíc je naprosto jedinečné a unikátní, protože se něčím významným liší.

Čím se tento ostrov odlišuje?

Ostrv Kefalonie je unikátní hlavně svým červeným pískem, který naprosto krásné kontrastuje s okolními bílými skálami. Červený písek je hned první tajemství tohoto ostrova, které vám hned bije do očí. Nikdo neví, kde či jak se tady ten písek vzal. Podle badatelů a vědců se všude říká, že byl dován ze Sahary, kde takový podobný písek je. Toto je totiž nejvíce pravděpodobné.

Koupání je možné takřka všude

Na tomto ostrově je pozitivní to, že se zde dá koupat takřka všude. Mezi nejoblíbenější pláží, která je nejvíce navštěvovaná a vyzdvihována, patří pláž Myrtos, jestliže však patříte k těm samotářům, měli byste raději jít na okouzlující pláž Platia Ammos. Zde nejsou ani bary, ani taverny, tudíž zde budete mít opravdu klid.

Samozřejmě jsou zde okouzlující i zdejší vesnice, k nimž se řadí například vesnice Arheras, Zola nebo Vouti.