Balení na dovolenou

Co si nezapomenout vzít na dovolenou?

Doba dovolených se nemilosrdně blíží, což znamená, že je načase začít balit. Balení na dovolenou je většinou krok, který byste raději přeskočili, protože vás absolutně nebaví. Kdyby balení bylo jako nakupování na dovolenou, to by byla, panečku, zábava! Jenže bez balení se skutečně na dovolenou vydat nemůžete. Abyste si letos nezapomněli nic doma, přinášíme vám seznam toho, co si nesmíte zapomenout vzít.

Většinou se stává, že ženy mají plný kufr oblečení a nevědí, kam dát kosmetiku a podobné nutnosti. Letos se kosmetikou nezabývejte. Obecně platí, že si nemusíte balit to, co jste schopni si koupit i na místě.

Seznam toho, co si nesmíte zapomenout vzít na dovolenou

  • plavky
  • ručníky, osušky
  • oblečení
  • spodní prádlo

A tím to hasne. To je základní vybavení, bez kterého na dovolenou jet nemůžete. Pokud jedete k moři, doporučujeme si vzít alespoň dvoje plavky. Moře bývá zrádné, bohužel velice rádo vysaje z plavek barvu. Abyste u bazénu v hotelu nemuseli chodit ve vymytých plavkách, raději si vezměte jedny do zásoby.

Ručníky a osušky jsou samozřejmostí, možná vám přijde vhod i deka, kterou si rozprostřete na pláži nebo kterou si vezmete s sebou do letadla. Nezapomeňte na vhodné oblečení a na spodní prádlo, které byste ve své velikosti hledali u pouličních prodejců jen stěží.

Seznam toho, co si na dovolené můžu koupit

  • hygienické potřeby
  • opalovací krém
  • pokrývka hlavy

Možná si říkáte, proč v seznamu toho, co si s sebou máte vzít na dovolenou, není kosmetika. Je to prosté – je to zkrátka něco, co se dá snadno dokoupit v každém obchodě s kosmetikou. Drogerie jsou i v destinaci, do níž míříte, navíc v mnoha hotelích hygienické potřeby jsou. To jediné, co je vhodné si sbalit, je kartáček na zuby.

Stejně jako kosmetiku, tak i opalovací krém si lze koupit cestou. U pouličních prodejců navíc narazíte na pokrývky hlavy, proto se s nimi z domu zbytečně netahejte.