Restaurace v Praze

Kam na oběd v Praze?

Pod pojmem „dovolená“ si každý představuje něco jiného. Pro někoho je to dlouhá týdenní dovolená u moře, z niž obvykle dojíždíme spálení a sloupaní. Pro jiné je to typická dovolená v České republice, která se poutá s příjemnými výlety po okolí a s turistickými výšlapy, kterých nikdy není dost. Další skupinou jsou lidé, kteří si pod pojmem „dovolená“ představí jenom prodloužený víkend, protože to je to jediné, co si mohou dovolit ve svém nabitém diáři. Pokud se řadíte k lidem, kteří mají právě jen prodloužený víkend k dispozici, a rozhodnete se víkendově poznat Prahu, poradíme vám, kde se zde naobědvat.

V současné době se do Prahy jezdí ve velkém množství. Otázkou je, proč? Praha je však jedno z měst, které je třeba vidět na vlastní oči a které je třeba poznat z blízka. Navíc je to matička všech měst, naše hlavní město a je naší povinností vidět, jak vůbec naše hlavní město vypadá.

Praha je samozřejmě známá svými památkami, které si jistě všechny projdete. Bohužel buďte připraveni na velkou míru turistů, kteří se neostýchají a nesledují vás. To zkrátka k velkým a celosvětově známým městům patří.

Až si všechna krásná místa obejdete a až navštívíte to, co vás do Prahy lákalo, rozhodně byste se měli někde naobědvat. Otázkou ale je, kde? Vždyť na internetu naleznete hromadu tipů, kam na kávu či večer na drink, ale jen zřídkakdy narazíte na doporučení, které se týkají obědu v Praze.

Klasickým restauracím se vyhýbejte

Když se řekne slovo „oběd“, lidé si představí restaurace, v nichž se sice dobře vaří, ale mnohdy jsou ceny naprosto nevídané. To vás bohužel potká v Praze na každém rohu. Ať už navštívíte jakoukoli restauraci, počítejte s tím, že vás to vyjde na víc jak dvě stě korun za osobu. To je však běžná cena, která se v mnohých restauracích stále zvyšuje.

Zamiřte do kaváren

Jestli se ale chcete najíst dobře, v příjemném prostředí, kde to nezapáchá spáleným jídlem a kde na vás nekouká celá řada hladových turistů, doporučujeme raději vyzkoušet kavárny, v nichž se podávají i obědová menu. Unikátním příkladem je kavárna Styl&Interier sídlící u Václavského náměstí, kde se nejen dobře naobědváte, ale kde je to také naprosto perfektní po designové stránce.