Londýnská doprava

Londýnská doprava jako drahá záležitost. Jak se s ní poprat?

Díky obrovskému množství železničních, autobusových či letových spojů se dnes dostaneme snadno, rychle a poměrně levně do jakéhokoli koutu světa. Lidé si dnes oblíbili cestování možná z toho důvodu, že nevědí, jak dlouho ještě cestovat budou moct. Stále k těm nejoblíbenějším a nejvíce navštěvovaným městům patří i Londýn, což je město, které by každý člověk rozhodně měl vidět. Skrývá se tu toho spoustu, bohužel to není to nejlevnější místo, jež navštívíte.

Každý člověk ví, že Londýn je extrémně drahý, a to možná díky velkému množství turistů, kteří se sem neustále sjíždí z mnoha koutů světa. V současně době je zde nejdražší ubytování. Pokud máte v Londýně přátele, využijte jejich ubytování. I ti vám rozhodně potvrdí, že bydlení zde není med. Pokud byste zde žili a chtěli si byt pronajmout jenom pro sebe, výše nájmu by se klidně vyšplhala až ke třiceti tisícům korun za jednu malinkatou garsonku.

Stejně tak je zde drahé cestování, konkrétně londýnský městská doprava. Jezdi se zde primárně metrem (podzemkou) či jejich typickými červenými dvoupatrovými autobusy, které jsou také jistým zážitkem, jenž se vám vryje do paměti do konce života. Využít se také mohou jejich černé taxíky, ale ty se neřadí k nejlevnějším, proto je stále lepší Uber.

Otázkou ale je, jak se v takové dopravě jezdí a platí.

Samostatné jízdenky si nekupujte

To nejméně výhodné, co můžete udělat, je, že si koupíte samostatné jízdenky. Ty platí jenom z určité stanice do určité stanice. Navíc vyjdou na sedm liber, což je ohromné množství korun. Raději dejte přednost takzvaným Oyster Card, které si zařídíte. Nabíjí se a platíte pouze jimi. Jsou výhodnější v tom, že mají limit, tedy nemůžete projet více než v přepočtu tři sta korun.

Ještě praktičtější jsou bezkontaktní karty

Pokud se vám v peněžence hřeje bezkontaktní karta, jezděte na ni. Funguje naprosto stejně jako Oyster Card, dokonce má i stejný limit a je tedy pořád daleko výhodnější než běžné jízdenky, které se zakupují jenom na jednu trasu.