Dovolená na Moravě

Dovolenáv srdci Slovácka

Svou dovolenou můžeme trávit kdekoli na světě. Je však velká škoda, že se drtivá většina z nás uchyluje do zahraničí, kde tráví svůj čas především u moře nebo pod rozevlátými palmami. Jsou i krásnější místa na světě, dokonce jsou nám mnohem blíž. Mezi taková místa se řadí například krásné Slovácko, které nalezneme jihovýchodě Moravy. Samotná Morava je hodnocena jako česká Provence, proto proč jezdit daleko do Francie, když ji můžete mít i tady? Kromě levandulí a větrných mlýnů tu však máte kroje a vinné sklepy, které ocení všichni milovníci dobrého a lahodného moku.

I když si mnozí lidé pojí Slovácko především s kroji, vínem a tradicemi, nachází se toho zde mnohem více. Samozřejmě, pokud sem zavítáte na začátku září, můžete se radovat z krásných slavností, které se zde konají. Jenže když sem přijedete v létě, čeká vás tu mnohem více dobrodružství. Je toho zde tolik, co objevovat.

Když se budete nacházet na Slovácku

Za srdce Slovácka je považování Uherské Hradiště, proto se odpíchněme od tohoto bodu. Pokud se zde budete nacházet, navštívit můžete nejen zdejší vinné sklepy, ale také nedaleké hrady a zámky, které se na Slovácku nachází. Mezi nejnavštěvovanější hrad patří hrad Buchlov, k němuž také náleží zámek Buchlovice, jenž se nachází těsně pod hradem. Oba hrady mají podobnou historii, hrad Buchlov stál na kopci první, ale jelikož tehdejší kněžna pocházela ze slunné Itálie a na hradě jí bylo tuze zima, rozhodl se její muž postavit jí krásný zámek, kde už bylo tepleji, jelikož byl v nížinách. Nesmíme zapomenout na to, že se zde natáčela jedna z Troškových pohádek, kterou je Čertova nevěsta.

Okolí Slovácka

Samozřejmě se nemusíte zdržovat jenom v okolí Uherského Hradiště, ale také se můžete podívat jinam. Například kousek to je odtud na Slovensko, konkrétně do Čachtic, které jsou proslulé svou čachtickou paní, která se prý měla koupávat v krvi panen.

Blízko to je také na Velkou Javořinu, na kterou si můžete udělat výšlap.