Zajímavosti Řím

Zajímavosti o Římě aneb víte, že…?

Plánujete letos vyjet do Itálie? Pokud ano, určitě navštivte Řím, který je na celé Itálii jednoznačně nejkrásnější. Řím je v současné době hojně navštěvován turisty, bohužel se neřadí k těm nejlevnějším místům na světě. Italové jsou na turisty už tak zvyklí, že se jim naučili automaticky připočítávat přirážky doslova za všechno. Pokud se například rozhodnete jíst v italské restauraci, počítejte s tím, že vám bude připočítán i poplatek za sezení či strávení času v restauraci. Bohužel tak to funguje i v kavárnách. Abychom však o Říme nešířili jenom zlé věci, podívejme se na zajímavosti, které se s Římem vážou.

Pro mnohé turisty je Řím město památek, jenže pro zvídavce je to město příběhů. Pojďme si říct to nejzajímavější, co se s Římem váže. Představme si zajímavá msta, která stojí a navštívení už jenom z toho důvodu, že jsou spjaty se zajímavým příběhem.

Řím protkaný legendami

O Římě se toho povídá skutečně hodně. Otázkou je, co je pravda a co ne. Říká se, že Řím je protkaný legendami. Například plný legend je zdejší nejstarší dochovaný most, kterým je Ponte Fabricio. Pochází z prvního století před naším letopočtem a spojuje Řím s Tiberským ostrovem. Konkrétně Tiberský ostrov připomíná kotvici. Pokud se ptáte, co je toho příčinou, musíte se vydat do Říma, kde vám tato legenda bude odtajněna.

Klid na Španělských schodech

Pokud už vás bude rušný Řím nudit, vydejte se zejména na Španělské schody, které najdete na krásném Španělském náměstí. Španělské náměstí se dnes považuje za srdce celého města. Zdejší schody jsou určeny především k odpočinku. Pozoruhodné je, že kousek odtud najdete módní čtvrť a v ní dům číslo 8. Tento dům je výjimečný, a to tím, že ho navrhl sám Jan Kaplický. Dům číslo 8 najdete konkrétně v ulici Via Bocca di Leone. Tato ulice je známá tím, že protíná módní tepnu Via dei Condotti.