Balení na chatu

Praktické rady, co vzít na chatu

Každý si letní dovolenou představuje jinak. Někdo si ji představuje u moře, jiný si letní dovolenou představuje na oblíbené chatě v Jizerských horách. Je velká škoda, že lidé se v současné době hrnou především do zahraničí, kde je to stále stejné, a neužívají si krásu, kterou nabízí Česká republika. Pokud se letos rozhodnete vyjet na dovolenou do České republiky na chatu, poradíme vám, co si s sebou nezapomenout vzít.

Pokud se rozhodnete jet na chatu, musíte jednat rychle. Ty nejatraktivnější chaty jsou většinou velice brzy rezervované, což znamená, že na vás zbydou nehezké chatky na okraji cest. Většinou u chat platí, že si v nich sami vaříte. Ve svém kufru si tak udělejte místo na dostatek jídla, bez kterého se na dovolené neobjedete.

Doporučujeme vám si rezervovat chatu s grilem. Není nic příjemnějšího, než si na dovolené při západu slunce ugrilovat šťavnaté maso, které si předem naložíte do fantastické marinády.

Jaké jídlo sbalit?

Kromě alkoholu, na který se většinou nezapomíná, je důležité si sbalit především trvanlivé potraviny, jako je například máslo nebo dlouhotrvající sýry. Ty vám mnohdy vydrží po celou dovolenou. Pečivo je něco, co se vždy koupí po cestě z výletu. Tím si nelamte hlavu. S čím si však hlavu lámejte, je to, co budete vařit. Pokud se rozhodnete vařit na chatě, s sebou si vezměte konzervy a dlouhotrvající potraviny, jako jsou třeba těstoviny.

Jaké oblečení s sebou?

Kromě plavek je důležité funkční prádlo, které bude vaším nejlepším společníkem na turistické výlety. Dovolená v České republice se většinou nese ve znamení turistiky, proto nezapomeňte nejen na oblečení, ale také na vhodnou turistickou obuv. Pokrývka hlavy je samozřejmostí, stejně jako spodní prádlo a opalovací krém, díky kterému předejdete zbytečnému a nepříjemnému spálení.

Do kufru kromě oblečení nezapomeňte přibalit i hygienické potřeby.