Zákony v Singapuru

Dejte si pozor na bizarní zákony v Singapuru

Ne každá země je tak tolerantní jako Česká republika. Možná i proto, že se v mnoha zemích či městech světa vyskytují zcela bizarní zákony, jsou města tak čistá a uklizená. Například s bizarními zákony se setkáte v Singapuru, kde se penalizují i naprosto běžné věci, na které jsme zvyklí v Evropě. Co nás třeba čeká za nespláchnutý záchod a v jakém případě dostaneme rákoskou?

Když pojedete do podobného města, jako je Singapur, vždy si zjistěte, jestli ve městě nejsou nějaké přehnané zákony, za které se dostávají vysoké sankce. Přece jenom ne každá země je tak tolerantní jako Česká republika a nikdo nechce dostat pokutu na vysněné dovolené.

Zejména si vše zjistěte o Singapuru, což je sice turistiky nejpopulárnější destinace v jihovýchodní Asii, ale na druhou stranu je to místo, kde turista za svou nevědomost zaplatí.

Tělesné tresty jsou vřele vítány

Než však přejdeme k samotným zákonům, které jsou skutečně až bizarní a nevšední, nejdříve si zmiňme tresty, které nás čekají, pokud se zákonů nebudeme držet. Mnoho lidí si myslí, že zaplatíme jenom nějakou pokutu a můžeme jít domů, jenže ani zdaleka to u finanční pokuty neskončí. Mnohé tresty se totiž trestají i rákoskou. Singapur není místo, kde by byly tělesné tresty zakázány. Je to dokonce místo, kde jsou tělesné tresty vřele přijímány, což by měl mít každý turista na paměti zejména ve chvíli, kdy chce například odhodit žvýkačku na zem. Singapur je vážně krásné, čisté město, ale za čistotu se zde zkrátka platí.

Konkrétně žvýkačky si s sebou neberte

V Česku má většinou každý z nás po v kapse žvýkačku. Je to naprosto běžné, vždyť leckomu se může stát, že mu bude zapáchat z úst. V tomto případě pach eliminuje žvýkačka, kterou si však zejména do Singapuru nevozte. Pokud ji u sebe budete mít a budete jich mít, nedej Bože, víc, můžete zaplatit pokutu až šestnáct tisíc korun.

Pozor si dejte i na odhazování odpadků. Pokud budete opakovaně přistiženi, že odpadky rozhazujete, nikoliv sbíráte, můžete se zde dostat až před soud.