Písečná bouře v Egyptě

Egypt a nedávná písečná bouře. Jak ničivá byla?

Egypt v nedávné době odstartoval velkou reklamní kampaň, která by opět měla podpořit cestovní ruch v této destinaci. Egypt se neřadí k těm destinacím, kde by to bylo plné turistů. Lidé se totiž bojí o své životy a mají strach ze zdejších útoků a jiných nebezpečí. Navíc nedávní písečná bouře Egyptu zrovna nenahrála do karet. Jak ničivá bouře byla a kudy se vlastně prohnala?

Pokud sledujete aktuální dění nejen u nás, ale i ve světě, určitě vám zpráva o ničivé písečné bouři neunikla. Jednalo se o bouři, která se koncem března prohnala celým východním pobřežím Egypta. Bohužel opět zkomplikovala lety, které putovaly do přímořského letoviska Marsá Alam. Právě sem jezdí především linky z Prahy.

Díky egyptské písečné bouři byly dvě pravidelné linky odkloněny, a to konkrétně do Hurghady.

Bouře překvapila nejen místní, ale i Čechy

Jelikož se jedná o místo, kam jezdí stále dostatek Čechů (i když ne tolik, jako dřív), je třeba dodat, že bouře překvapila jak místní obyvatele, tak i tisíce turistů. Bohužel mezi nimi bylo i několik stovek Čechů, pro které byla bouře zážitkem na celý život.

Mnozí Čechy měli zrovna odlétat, bohužel v ten den museli zůstat v odletové hale mnohem déle, než čekali. Některé cestovní kanceláře, které jim cestu zprostředkovali, cestujícím alespoň poskytly poukázky na jídlo.

Písečné bouře putují po celém světě

Je však nutné dodat, že Egypt není jediné místo, kde písečná bouře zasáhla. Je třeba zmínit, že aktuálně putují po celém světě, v nedávné době zasáhly například i turisticky velice oblíbené Řecko. Podle všeho se tak vítr z Afriky přehnal přes Středozemní moře.

Podle všeho by egyptská písečná bouře měla být důsledkem písečných bouří na nedaleké Sahaře. Naštěstí se nejednalo o několikadenní akci, bouře stejně jako rychle přišla, tak i rychle odešla. Ovšem jisté komplikace vytvořila.