Top místa Amsterdam

Top místa, která navštívit v Amsterdamu

Amsterdam je čím dál navštěvovanější město na světě. Možná je to díky památkám, možná je to díky výhodným letenkám, které si sem lze koupit. Ať už je důvod vaší cesty do Amsterdamu jakýkoliv, rozhodně oceníte pár tipů. Přece jenom v Amsterdamu je mnoho míst, která stojí za navštívení, bohužel za jeden víkend všechno nestihnete obejít. Proto vám přinášíme seznam toho nejzajímavějšího, co skutečně stojí za to.

• Oude Kerk

Pokud budete procházet Čtvrtí červených luceren, navštivte i krásný Oude Kerk, což je nádherný starý kostel ležící přímo ve středu. Je obehnaný malými domky po všech stranách, je krásný – goticko-renesanční a doslova dech beroucí. Zajímavý je především svou osmihrannou věží, která se dříve používala k předávání hlášení. Využívána byla hlavně námořníky.

Begijnhof

Zahrady a květiny jsou pro Amsterdam typické (společně se zvláštní a okouzlující architekturou). Proto kdybyste aspoň jednu zahradu nenavštívili, byla by to velká chyba. Říká se, že to nejkrásnější je očím neviditelné, proto navštivte nádhernou, ukrytou zahradu Begijnhof, která je obklopená starými domy, v nichž bydlely jeptišky, a tudíž proto je skutečně skvěle ukrytá. Zahrada je zvláštní svým kostelem, jenž stojí přímo uprostřed.

Jordaan

Mezi nejvyhledávanější adresou Amsterdamu patří Jordaan, což je kdysi dělnická čtvrť, která přitahuje především studenty a umělce, protože se jedná o velice zvláštní, trochu extravagantní čtvrť. Ulice jsou zde úzké, kanály pitoreskní a kavárny? Každá zde má něco do sebe. Umělce nadchne především velké množství uměleckých galerií.

Vondelpark

Toužíte navštívit nejznámější a zároveň nejslavnější park v Nizozemí? Navštivte Vondelpark, což je park, který každým rokem navštíví až deset milionů návštěvníků. Je to skutečně nejslavnější park v Nizozemí, který navíc leží v blízkosti všech známých i méně známých míst.