Hrady a zámky v Čechách

Jaké hrady a zámky se řadí k těm nejkrásnějším v Čechách?

Jelikož už bývá venku krásně, byla by škoda ležet doma v obývacím pokoji u stále dokola jdoucích televizních seriálů. Raději vyrazte někam za zážitky. Samozřejmě nemusíte jezdit na dlouhé zahraniční dovolené, jednoduše si najděte zámek či hrad, který vás láká, a jděte se na něj podívat. I takové zážitky se počítají, opět budete o něco moudřejší a budete i často překvapení, jak dlouho vám krásný zámek utkví v paměti. Například hrady a zámky v Čechách patří mezi ty, které jsou skutečně nezapomenutelné. Znáte ty nejznámější?

Čechy jsou plné krásných hradů a zámků, je skutečně těžké vybrat jen několik z nich, které jsou nejkrásnější a nejvíce navštěvované. My jsme však pátrali a našli několik skvělých hradů a zámků, jež rozhodně stojí za navštívení, protože ve vás zanechají krásné pocity na hodně dlouhou dobu.

Karlštejn jako nejznámější český hrad

Karlštejn by měl být navštěvován povinně, protože se jedná skutečně o jeden z nejkrásnějších hradů vůbec. Jedná se o dech beroucí stavbu, která je spjata s Karlem IV. Lidé si myslí, že na Karlštejn mohou jenom pánové, protože se říká, že na tento hrad měly ženy vstup zakázán, jenže ono to není tak úplně pravda. Je to jen pověra, kterou si ve své hlavě vymyslel J. Vrchlický, aby jeho dílo mělo „šťávu“. A opět je to důkaz, že bychom neměli věřit všemu, co se říká.

Karlštejn stojí za navštívení, je to hrad, který je spjatý s trochou turistiky. K hradu totiž vede poměrně strmý kopec, ovšem odměnou bude skutečně dech beroucí Karlštejn.

Kokořín plný pověstí

Nejkrásnější a zároveň nejlepší hrady jsou ty, které jsou plné zajímavých pověstí. O pověsti není nouze na hradě Kokořín, který vznikl už v první polovině 14. století. Mezi nejznámější pověsti související s hradem patří pověst o loupeživých rytířích. Kokořín je však oblíbený i z toho důvodu, že se tímto hradem nechal inspirovat i Karel Hynek Mácha, kterého známe díky nestárnoucímu dílu Máj, jež napsal.