Zajímavosti z Finska

Proč je Finsko oblíbené?

V současné době se k nejoblíbenějším destinacím řadí Afrika, do níž se jezdí za nevídanými zážitky. Velké popularitě se však těší i Finsko, do něhož se zejména v posledních měsících začalo sjíždět nevídané množství turistů. Otázkou je, proč je Finsko najednou tak oblíbené? Samozřejmě, je to krásná země, ale najednou se octla na prvním místě v žebříčku nejšťastnějších zemí na světě. Co je toho důvodem? Proč najednou poskočila z páté příčky až na první?

1) Je zde bezpečně

Dalo by se říct, že Finsko je nejbezpečnější zemí světa. Pokud tedy patříte k neklidným turistům, kteří mají strach z teroristického útoku, Finsko je právě pro vás. Co se týče bezpečnosti, je nejlépe hodnoceno, navíc je zde minimum dopravních nehod, minimum zdravotních rizik a navíc je zde i nízká kriminalita. Není se tedy důvod zde bát, dokonce ani podomních lupičů.

2) Všichni se zde tolerují

Finsko je zemí, kde žije přes třicet tisíc cizinců či obyvatel, kteří mají naprosto jiné náboženství a kořeny než Fini. Nikdo se však zde za své názory či vyznání nevraždí, nikdo se tu nad nikoho nepovyšuje, všichni se zde tolerují. Právě Finsko je příkladem toho, jak by lidé měli přistupovat k právu osobní svobody, k právu svobodně se vyjadřovat a k právu vyznávat své náboženství.

3) Je ekologické

Člověk by řekl, že Finsko už nemůže být dokonalejší, ale omyl – může. Finsko je dokonalé i v tom směru, že je naprosto ekologické. Je to možná z toho důvodu, že se země zavázala k tomu, že do dvou let nasbírá necelých čtyřicet procent spotřebované energie z obnovitelných zdrojů.

4) Je to místo ideální pro milovníky kávy

Finové nejsou jak Dáni, nepijí alkohol, ale milují kávu. Pokud jste tedy taky milovníkem kávy, je načase zamířit do Finska. Právě zde průměrně jeden člověk vypije ročně až dvanáct kilogramů kávy, což je až neuvěřitelné.