Výlet s rodinou

Tipy na nevšední výlety s rodinou

Ať už jsou vaše děti jakkoliv staré, výlety s rodinou jsou vždy dobrý nápad. Menší děti budou s rodiči chodit kamkoliv, jenom když se dostanou z domu. Pro starší děti budou výlety s rodiči později vzácností. Konečně nám počasí přeje, proto by byla škoda, kdybychom s dětmi seděli doma u televize. Raději si vyjeďte někam na výlet, aspoň se opět rozšíří vaše album zážitků a vzpomínek. Otázkou ale je, kam se vydat?

V České republice je mnoho míst, které doslova vyzývají k navštívení. V současné době jsou populární hlavně hrady a zámky, protože jsou po dlouhé zimní pauze opět otevřeny, ale taky jsou populární zoologické zahrady nebo muzea (oblíbené a velice krásné muzeum najdeme například v Ostravě). Pokud však toužíte po něčem netradičním, máme hned několik tipů.

Zažijte legraci v Jump Parku

Pokud jsou vaše děti hyperaktivní, nejspíš je toužíte unavit. Ideální proto bude, když je vezmete do Jump Parku. Je to místo plné legrace, které si děti zamilují. Skáče se zde do molitanových kostek, je zde možné dělat různé přemety a podobně. Obvykle zde rodiny s dětmi vydrží i několik hodin. Oblíbený je Jump Park například v Praze, ovšem je nutné si předem rezervovat termín.

Unikněte z místnosti ven na svobodu

Oblíbené se staly takzvané únikové hry, což je také nevšední zážitek s rodinou. Jedná se o to, že budete uzavřeni do místnosti, z níž se během šedesáti minut musíte dostat ven. Pomoct vám může jenom vaše logika a myšlení. Musíte najít a následně rozluštit hádanky, rébusy a hlavolamy, které vás postupně dovedou až ke klíči, který je klíčem ke svobodě.

Únikové hry jsou pro dva až šesti či osm hráčů, tudíž pro rodinu je to zábava jako dělaná. Únikové hry najdeme jak v Brně, tak i v Ostravě, kde jsou mimochodem velice oblíbené.

Když už mluvíme o únikových hrách, je to skvělá podoba teambuildingu. Během teambuildingu chce zaměstnavatel sjednotit všechny své zaměstnance, většinou pro ně vymýšlí různé aktivity, ale u únikových her má vystarané. Zaměstnanci se sjednotí a budou spolupracovat, protože si uvědomí, že ze hry nevyváznou bez pomoci ostatních.