Praha je lepší než NY

Praha uspěla! Je lepší než New York

Každým rokem se dle ankety serveru TripAdvisor sestavuje žebříček nejlepších destinací světa. Každým rokem se v žebříčku vyskytuje řada českých měst, které se samozřejmě chtějí dostat na co nejlepší příčku. Letošní žebříček byl zejména pro nás úspěšný. Praha si totiž polepšila a stala se dokonce lepší destinací, než jakou je oblíbený New York. Zatímco Praha si polepšila, loňský výherce v podobě Bali si pohoršil. Spadl dokonce o tři místa.

Žebříček nejlepších destinací se sestavuje na základě recenzí a zkušeností uživatelů. Ti na server TripAdvisor sdělují své pocity a zážitky, na základě kterých se vždy sestaví žebříček těch nejlepších destinací, který se na internetu objeví během jara. Je to z toho důvodu, že už během jara lidé vybírají své dovolené a díky žebříčku se mohou dostatečně inspirovat.

Pokud tedy nevíte, kam se letos vydat, podívejte se na tento žebříček. Letošním vítězem se stala romantická Paříž.

Praha se posunula na sedmé místo

V první desítce najdete i naše hlavní město. Praha si skvěle polepšila, příští rok se takovým tempem dostane i do první pětky. Letos se umístila na sedmém místě, vloni se usadila na deváté pozici. Díky tomu, že se letos usadila na tak skvělém místě, předběhla například i New York, který se zejména vloni usídlil v první pětce.

Praze mohou koukat na záda i jiné světové metropole, k nimž se řadí například Dubaj nebo Tokio, které se usadily na sedmnácté a osmnácté pozici.

Kdo se umístil v první pětce?

Jak jsme zmínili, první místo si zasloužila Paříž, tedy to nejromantičtější město na světě. Stříbro si uchránil i Londýn, který je také hojně navštěvovaný. Nesmíme zapomenout ani na Bali. Vloni se jednalo o vítěze, letos se posadil na třetí místo.

Kromě tohoto žebříčku se sestavoval i žebříček nejlepších hotelů světa, bohužel v tomto žebříčku se žádný český hotel nenašel. Tedy alespoň ne v první dvacítce.