České rozhledny

Česko plné rozhleden. Přijdou na 95 milionů

Česká republika je plná turistů. Pokud i vy patříte k turistům, kteří se rádi toulají lesem či přírodou, oceníte, že se na území České republiky začnou stavět nové rozhledny, které mají právě potěšit ty, kteří tyto atrakce milují. Jedná se o stavbu rozhleden v rámci projektu Česko-polské hřebenovky. Konečně se totiž tomuto projektu podařilo získat nemalou dotaci, která se nakonec po dvou neúspěšných pokusech dostala do výše takřka osmdesáti milionů korun.

Nové rozhledny by se měly začít stavět především v pohraničí a všechny práce jsou už nyní v plném proudu. Z dotací a z dalšího příspěvku by se mělo postavit neuvěřitelných jedenáct rozhleden, které budou stát celkově 95 milionů korun.

Jaké rozhledny budou z milionů postaveny?

Mezi plánované rozhledny ze zmíněných milionů by se měly postavit rozhledny ve Velké Deštné, dále v Novém Hrádku, také by se měla postavit rozhledna Olešnice v Orlických horách, dále Vysoká Srbská, nesmíme zapomenout ani na polskou rozhlednu Dusznikl-Zdroj, Bystrzyca Klodska či Miedzylesie. K dalším rozhlednám se řadí rozhledny sídlící především v Polsku, a sice rozhledna Radkow, Nowa Ruda či Klodzka Góra.

Z peněz se dále budou dotovat i nová turistická infocentra, která mají sídlit v Neratově a taky v Novém Hrádku. Nesmíme zapomenout ani na nový most, který bude postavěn, a to v Neratově. Bude se jednat o Jánský most.

Rozhledny už začaly růst, kdy však budou hotovy, to nikdo neví

Sice už rozhledny, z nichž velká většina se bude nacházet v Polsku, už začaly růst, ovšem nikdo neví, kdy budou hotovy. Vše bude záležet i na počasí, samozřejmě se mohou vyskytnout i mnohé komplikace. Doufejme však, že vše půjde jako po másle.

Nejvíce se turisté těší na vyhlídkovou věž na nejvyšším vrcholu Orlických hor, jejíž stavba letos začne, ale až po dokončení přednějších rozhleden, které nutně potřebují opravit či zrekonstruovat.