Země pro road trip

Jaké země jsou ideální pro road trip?

Přemýšlíte o tom, že se vydáte někam na výlet? Zapomeňte na jednodenní výlety, když můžete sednout do auta a můžete projet hned několik krásných míst za jeden víkend. Takovému cestování v autě se říká road trip a v současné době je velmi oblíbený. Takové cestování miluje především mladá generace, ale to v žádném případě neznamená, že starší lidé na road trip vyjet nemohou, právě naopak. Pokud chcete vidět co nejvíce ze světa, rozhodně vyjeďte na krásný víkend někam do zahraničí. Mnohdy vám stačí jenom čtyři dny na to, abyste poznali krásu okolních zemí. Otázkou ale je, jaké země jsou pro road trip ideální.

Mnohé země sice mají, co nabídnout, ale lidé se do nich nevydávají proto, že místa, která jsou k vidění, nejsou nijak atraktivní. Lidé zkrátka chtějí poznat a vidět to, co je zajímá nebo o čem četli na internetu. Podívejme se proto na nejkrásnější země, kam se na road trip můžete vydat.

Itálie

Itálie je země, která v sobě skrývá mnoho krásných měst, jež jsou známá svým jménem a ještě známější tím, co se v nich stalo. Proto road trip po Itálii je to nejatraktivnější, co v současné době lze prožít. Projet si za jeden jediný víkend můžete hned několik měst. Mezi nejnavštěvovanější města se řadí Florencie, dále také Pisa, Řím, Milán a samozřejmě potápějící se Benátky, na které se člověk musí dostat lodí. Populární je i Verona, která je spojována s Shakespearovským Romeem a Julií.

Česká republika

Sice jezdit po našich českých dálnicích není nic moc, ovšem to, co Česká republika nabízí, je opravdu nádherné a doslova dech beroucí. Vyjet si můžete například na sever Čech, kde vás čeká Ještěd a hromada zoologických zahrad. Také se můžete vydat na jih Moravy,  kde vás učarují vinné sklepy, hrady a zámky a mnohé jiné krásné přírodní zajímavosti.

Slovensko

I sousední Slovensko je pro road trip jako stvořené. Vyjet si můžete až do Tater, kde vystoupáte na zdejší vrcholy. Stejně tak si můžete užít hlazení lvů a medvědů v zookontakt či můžete vyrazit do zdejší Tatralandie, což je největší aquapark na Slovensku.