Dovolená na severu Čech

Co navštívit na severu Čech?

Přemýšlíte nad tím, že se vydáte na road trip po Česku? Česká republika je však krásná nejen na víkendový výlet, ale je krásná i na celou týdenní dovolenou. Má skutečně co nabídnout, i když se to mnohým lidem nezdá. Navíc v Česku se vyhnete takovým masám turistů, kteří se nachází v zahraničí. Pokud vám smíme poradit, vydejte se prozkoumávat sever Čech. Právě zde je to totiž nejkrásnější, i když každá část České republiky má své kouzlo.

Pokud dáte na naši radu, možná se budete ptát, co na severu Čech navštívit. Rozhodli jsme se vám sepsat to nejzajímavější, co rozhodně stojí za návštěvu. A aby si přišel na své každý, sepsali jsme něco jak pro rodiče, tak i pro děti, aby se rodinný několikadenní výlet či dovolená zavděčil všem.

Ještěd

Na severu Čech narazíme na krásné město Liberec, které nepřehlédnete už jen díky Ještědu, odkud se nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Pokud milujete turistické túry, rozhodně byste na Ještěd měli vyjít. U samotného vysílače najdete také restauraci, kde se můžete občerstvit.

Zoo Liberec

A až budete v Liberci, rozhodně sem zavítejte i na bílé tygry, což je dominanta liberecké zoologické zahrady. I když je menší a nedá se srovnávat například s pražskou zoologickou zahradou nebo se zlínskou zoologickou zahradou, Zoo Liberec má své kouzlo, které jí dodávají právě bílí tygři, které nenajdete v žádné jiné české zoologické zahradě.

Dvůr Seletice

Pokud chcete navštívit místo, kde se doslova zastavil čas, musíte rozhodně navštívit Dvůr Seletice, kde nahlédnete do toho, jak se vyrábí mléko i máslo. Pro děti je to tu ráj, vždyť vidí krávy, mohou se projet na konících a jsou najednou na krásné drobné farmě, jakou viděli v pohádkách.

Hrad Bezděz

Abyste měli také trochu pohádky na svém výletu, zamiřte také na hrad Bezděz, který je velmi zajímavý. Doporučujeme podstoupit výklad, který vám prozradí všechna tajemství a záhady, jež se ve zdech hradu ukrývají.