Kam na dechberoucí výlety v okolí Tunisu?

Kam na dechberoucí výlety v okolí Tunisu? 

Pláž už vás trochu omrzela a chcete objevovat krásy ve svém okolí? Tunisko totiž nejsou jen pláže a krásné modré moře. Sepsali jsme vám pár tipů na výlety v okolí Tunisu, co jistě stojí za vidění. Samozřejmě nelze vynechat hlavní město a překrásné starobylé vesničky v nedalekém okolí, které se pyšní bohatou historií!  

Krása samotného Tunisu 

Říká se, že Tunis je místem velkých kontrastů, po první návštěvě pochopíte, proč to tak je. Z jedné strany na vás dýchá historie skrze starobylé mediny, neboli staré město Arabů. Na druhé se nestačíte vynadívat na moderní a výškové budovy. Nechybí zde bary, diskotéky, nákupní domy ani kina. Tunis není jen o architektuře, ale nabízí také výtečnou místní kuchyni se specialitami. 

Mezi hlavní dominanty Tunisu patří: 

  • Mešita Jama Ez Zitouna 
  • bulvár Habiba Bourguibae 
  • katedrála Vincent de Paul 
  • Národní muzeum – palác Bardo 
  • přístav La Goulette 
  • Národní park Ichekeul (asi 1 hodinu autem z Tunisu) 

Doprava mezi těmito místy je velmi moderní, frekventovaná a hlavně bezpečná.  

Sidi Bou Said 

Místo s romantickými bílými domečky, úzkými dlážděnými uličkami a nádherným výhledem díky tomu, že bylo vybudováno na útesu nad Kartágem a tuniským zálivem. Patří tak k nejkrásnějším městečku. Můžete si zde koupit suvenýr nebo si jen zajít na skvělou kávu či tuniské speciality. Do centra Tunisu je to necelých 25 minut cesty autem.  

Kartágo 

Pokud vás zajímá architektura, ruiny antického města Kartágo musíte navštívit, najdete ho také na seznamu UNESCO. Kdysi toto město bylo jedno z nejmocnějších a nejslavnějších míst starověku. Dnes zde najdete zachované pouze ruiny a nové muzeum. Toto místo je jedním z předměstí Tunisu, doprava sem tedy není nijak náročná a zvládne ji úplně každý. Nedaleko této části města také naleznete malebný přístav La Goulette, který také stojí za návštěvu.