Na dovolenou do Českého Švýcarska. Co vidět?

Na dovolenou do Českého Švýcarska. Co vidět? 

Plánujete dovolenou v severních Čechách? Pak nesmíte minout oblast Českého Švýcarska – krajinu pískovcových skal, malebných soutěsek a hlubokých lesů s nedávným návratem vlka! 

Ubytujte se v malebných vesničkách Jetřichovice, Chřibská nebo Mezní louka, které jsou výborným výchozím bodem pro výlety po nejznámějších památkách kraje. Pokud preferujete spíše města, doporučujeme Krásnou Lípu nebo Děčín.  

Pravčická brána a soutěsky řeky Kamenice 

Nejznámějším panoramatem severních Čech je průhled největší přirozenou pískovcovou bránou na našem kontinentě – tou Pravčickou. Přírodní zázrak, který odedávna přitahuje milovníky romantických přírodních scenérií, byla oblíbeným cílem umělců a navštívil ji i slavný pohádkář Hans Christian Andersen.  

V minulosti mohli návštěvníci vystoupat až na vrchol skalního oblouku, ale kvůli zrychlené erozi způsobené lidskou činností je nyní vstup na skalní most přísně zakázán. Přesto se odtud stále naskýtají krásné a zajímavé výhledy do oblasti Českosaského Švýcarska. 

Pravčická brána je jednou z lokací, kterou při návštěvě Českého Švýcarska nesmíte vynechat. Tou druhou jsou soutěsky řeky Kamenice. Zaparkujte v obci Hřensko a vydejte se pěšky k nástupní stanici na lodičky. Odvezou vás po malebné říčce údolím pískovcových skal a z konečné stanice se vydáte po turistické značce zase zpět k parkovišti.  

Pro suvenýry do mydláren 

Pokud rádi vozíte rodině či přátelům suvenýry z dovolené, nevynechejte návštěvu některé z místních mydláren. Jsou tu hned dvě – nachází se v obcích Růžová a Janov. Pokochejte se vůní přírodních mýdel, solí do koupele nebo zkrášlovacích olejů. Můžete si zde zarezervovat i workshop výroby mýdel nebo dalších přípravků pro dospělé i děti.