Město se specifickou atmosférou. V tomto městě máme pocit, že jsme se vrátili o dvě až tři století zpátky. Když ho navštívíme, uvidíme jeho architekturu, poznáme lidi, kteří tam bydlí, ochutnáme jídlo, které se tam vaří, dýchne na nás neuvěřitelný klid, který toto město má. Nikde jinde nic takového nenajdeme. Pojďme se spolu podívat, proč zrovna Benátky jsou tak okouzlující. Jaké jsou Benátky a co v nich najdeme? Anglický básník Samuel Rogers je výstižně popsal. „Je to nádherné město na laguně. Voda v širokých ulicích klesá a stoupá, mořské řasy ulpívají na mramorových stěnách paláců.“ Charakteristickým rysem tohoto města je klid. Když procházíme Benátkami, nic nás neruší, protože z velké části je pěší provoz oddělen od toho lodního. Výjimkou jsou chodníky, které vedou kolem kanálů. Další možností je procházka po typických kamenných mostech. V Benátkách jsou romantická zákoutí. Kolem nás neprojede žádné motorové vozidlo. Jen sem tam člun, protože místo cest je zde uklidňující laguna. Klidnou atmosféru můžeme načerpat v příjemných kavárnách. Zde se zaposloucháme do líbezné hudby, sledujeme kolemjdoucí, historickou architekturu, a přitom si dáváme lahodné italské moučníky a kávu. Pro milovníky památek jsou Benátky jak stvořené. Najdeme zde monumentální paláce, muzea a kostely na kterých mnohdy vidíme malby umělců. Už i jen procházka v úzkých uličkách a pozorování té krásy kolem, nám může stačit. Obchody v Benátkách nabízejí předměty, kterými se Benátky proslavily. Gondola - „Černá labuť“ v Benátkách Jednou z nejkrásnějších a nejtypičtějších atrakcí v Benátkách je gondola. Snad ani neexistuje fotka tohoto města, kde by gondola nebyla. Můžeme ji vidět, jak potichu proplouvá kolem zdobených oken a balkonů. Lemuje si trasu pod obloukovitými kamennými mosty. Je černá, tichá, elegantní. A svým neobvyklým tvarem připomíná labuť. Až jak se usadíme na měkkých polštářích, které v gondole jsou a tiše proplouváme po laguně, potom teprve pocítíme tu pravou symboliku Benátek. Benátky jsou z jedny z nejkrásnějších měst. Ten klid, pohodovou atmosféru a pozitivní přístup k životu, který mnohdy tak moc potřebujeme, tam rozhodně najdeme. Dejme Benátkám šanci, aby i nám ukázaly ten hezký pohled na svět.

Benátky, okouzlující město na laguně  

Město se specifickou atmosférou. V tomto městě máme pocit, že jsme se vrátili o dvě až tři století zpátky. Když ho navštívíme, uvidíme jeho architekturu, poznáme lidi, kteří tam bydlí, ochutnáme jídlo, které se tam vaří, dýchne na nás neuvěřitelný klid, který toto město má. Nikde jinde nic takového nenajdeme. Pojďme se spolu podívat, proč zrovna Benátky jsou tak okouzlující. 

Jaké jsou Benátky a co v nich najdeme? 

Anglický básník Samuel Rogers je výstižně popsal. „Je to nádherné město na laguně. Voda v širokých ulicích klesá a stoupá, mořské řasy ulpívají na mramorových stěnách paláců.“ Charakteristickým rysem tohoto města je klid. Když procházíme Benátkami, nic nás neruší, protože z velké části je pěší provoz oddělen od toho lodního. Výjimkou jsou chodníky, které vedou kolem kanálů.  

Další možností je procházka po typických kamenných mostech. V Benátkách jsou romantická zákoutí. Kolem nás neprojede žádné motorové vozidlo. Jen sem tam člun, protože místo cest je zde uklidňující laguna. Klidnou atmosféru můžeme načerpat v příjemných kavárnách. Zde se zaposloucháme do líbezné hudby, sledujeme kolemjdoucí, historickou architekturu, a přitom si dáváme lahodné italské moučníky a kávu.  

Pro milovníky památek jsou Benátky jak stvořené. Najdeme zde monumentální paláce, muzea a kostely na kterých mnohdy vidíme malby umělců. Už i jen procházka v úzkých uličkách a pozorování té krásy kolem, nám může stačit. Obchody v Benátkách nabízejí předměty, kterými se Benátky proslavily. 

Gondola – „Černá labuť“ v Benátkách 

Jednou z nejkrásnějších a nejtypičtějších atrakcí v Benátkách je gondola. Snad ani neexistuje fotka tohoto města, kde by gondola nebyla. Můžeme ji vidět, jak potichu proplouvá kolem zdobených oken a balkonů. Lemuje si trasu pod obloukovitými kamennými mosty. Je černá, tichá, elegantní. A svým neobvyklým tvarem připomíná labuť. Až jak se usadíme na měkkých polštářích, které v gondole jsou a tiše proplouváme po laguně, potom teprve pocítíme tu pravou symboliku Benátek. 

Benátky jsou z jedny z nejkrásnějších měst. Ten klid, pohodovou atmosféru a pozitivní přístup k životu, který mnohdy tak moc potřebujeme, tam rozhodně najdeme. Dejme Benátkám šanci, aby i nám ukázaly ten hezký pohled na svět.