Kdy je nejlepší období na výlet do Turecka?

Kdy je nejlepší období na výlet do Turecka? 

Při plánování dovolené je důležité nejen to, tam vyrazíte, ale i kdy vyrazíte. Pokud uvažujete o Turecku, je vhodné naplánovat dovolenou s ohledem na počasí. I když tuhé zimy, jakou známe z našich končin, se v letoviscích s největší pravděpodobností nedočkáte, ani období dešťů k výletům příliš nevybízí. 

V létě čekejte tropy 

Navštívit Turecko v letních měsících je sázkou na jistotu, ale musíte počítat s větším turistickým ruchem. Turistická sezóna vrcholí v průběhu července a srpna, kdy se teploty nezřídka vyšplhají až ke 40 °C. Toto počasí je ideální pro dovolenou strávenou sluněním na pláži a nočními procházkami či spaní pod širákem. Červenec a srpen zvolte i v případě, že se chystáte na delší výlety do vnitrozemí a horských oblastí, kde je podnebí kontinentální a chladnější. 

Na jaře a na podzim jsou teploty nejpříjemnější 

A co pokud netoužíte po subtropickém vedru, a přesto byste si rádi užili moře a pláž? Oficiální turistická sezóna začíná už v průběhu května, kdy se teplota průměrně pohybuje okolo 25 °C. Během června pak stoupají ke 30 °C, což se stále dá považovat za příjemné letní počasí bez spalujícího vedra. Voda v moři bývá v těchto měsících už dostatečně vyhřátá. A podobně je tomu i v září, kdy se teploty podobají těm, které známe z léta v našich krajích. V noci ale bývá trochu chladněji. 

V říjnu už se nevykoupete 

Od konce září se začíná citelně ochlazovat i přes den. Do poloviny října je vhodné absolvovat spíše poznávací zájezdy nebo se věnovat turistice. Ke konci října se sice teploty ještě drží u hranice 25 °C, začínají však trvalejší deště, které by vám výlety mohly pokazit. 

V zimních měsících, tedy od prosince do února, bývá v Turecku poměrně chladno, východní část země se dokonce pokryje sněhem. V přímořských oblastech se ale teplota vyšplhá i k 18 °C. V únoru a březnu přichází druhé období dešťů, které mizí až v průběhu dubna. V té době také začíná v Turecku jaro s příjemnými teplotami přes 20 °C.