Podzim u moře: kde vám bude nejlépe?

Podzim u moře: kde vám bude nejlépe? 

Letošní chladný podzim přišel skutečně velice brzy, což se řadě lidem zrovna nelíbí. Těšili se na slunné babí léto, během kterého by ještě vytáhli lehčí bundičky nebo plátěné tenisky. A jelikož počasí později ukázalo, že plány byly zcela jiné, mnozí si začali hledat letenky do tepla. Ostatně, proč nestrávit ještě podzim u moře, kde ono kýžené sluníčko bude hřát do zad? Pokud zvažujete tento plán, prozraďme si, kam vyletět. 

Kanárské ostrovy 

Mezi nejvyhledávanější turistické destinace během podzimu a zimy patří bezesporu Kanárské ostrovy. Atraktivním je především jeden z největších ostrovů Fuerteventura, který nabízí nádherné pláže a taktéž stejně krásnou přírodu rozprostírající se kolem nich. Příznivé teploty zde panují po celý rok čili ať už se sem vydáte na podzim nebo zkraje zimy, nebudete toho litovat.  

Ti, kteří Kanárské ostrovy navštívili, vám jistě potvrdí, že koupat nebo opalovat se zde můžete prakticky kdykoliv – ať už je roční období jakékoliv.  

Dominikánská republika 

Hlavně na konci roku je skutečně velmi oblíbená Dominikánská republika. Svou krásou se vyrovná například i luxusním Maledivám, svou cenou je však daleko příznivější. Pokud hledáte dovolenou, kterou opravdu budete moct pouze proležet na pláži, je tato volba tou správnou.  

Jen tedy nebuďte překvapení z množství turistů. Hlavní sezona zde totiž startuje v listopadu. Nejlepší je tedy to, když sem vyrazíte během října. 

Zanzibar 

Pokud vás lákají africké kouty, pak se na podzim nabízí takový Zanzibar. Destinace je dlouhé roky českým turistům hezky dostupná a jelikož se jedná o mimoevropskou zemi, budete mít skutečně pocit, že vyrážíte do té pravé exotiky.  

Nachází se zde nádherné bílé písečné pláže, tyrkysově zbarvený oceán a možností na výlety je zde taktéž celá spousta. Je tedy na vás, jestli se z dovolené stane aktivní, nebo to bude ryze odpočinková záležitost.