Dovolená v Indii: co sem lidi láká?

Dovolená v Indii: co sem lidi láká? 

Indie patří k místům, kam by člověk jen tak nezavítal. Tedy, patřila k nim. Dnes je destinace z mnoha pohledů velmi atraktivní a nejen proto, že se zde nachází jeden ze sedmi divů světa. Věčně slunečná Indie přináší řadu zážitků a i když se sem letí poměrně dlouho (takřka půl dne), stojí cestování za to. Co konkrétního zde navštívit, až se budete toulat zdejšími uličkami? 

Tadž Mahal 

Jak už bylo zmíněno, mezi nejatraktivnější turistické cíle patří (nepřekvapivě) jeden ze sedmi divů světa, a sice Tadž Mahal. Nachází se ve starobylém městě na břehu řeky Yamuny, které zažilo největší rozkvět v letech 1556-1658. Město je známé nejen zmiňovaným sedmým divem světa, ale také další spoustou krásné architektury. Samotný Tadž Mahal je však synonymem architektonické elegance a také dokonalosti.  

Jen málokdo ví, že se palác nechal vystavit na počet zemřelé manželky císaře. Je skvělou hrou světel a stínů a v průběhu dne se právě díky tomu do značné míry mění.  

Zlaté město Jaisalmer 

Dalším špendlíkem na mapě Indie bude bezesporu také zdejší zlaté město Jaisalmer. Nyní je otázkou, proč se městu říká „zlaté”, ale může to být například pro zdejší žlutavě zbarvené pískovce nebo duny pouště, které město obklopují. Město se samo o sobě nachází v blízkosti pákistánské hranice, a tak zde buďte velmi opatrní.  

Pokud sem zavítáte, nezapomeňte se projet na velbloudovi. Nabízí se zde takzvané velbloudí safari, které vás přes zdejší pískové duny provede. 

Vodní kanály řeky Allepey 

Abyste Indii poznali ještě ze zcela jiné perspektivy, nabízí se vodní kanály řeky Allepey. Díky tomuto zážitku nabyde dovolená v tropickém ráji zase zcela jiných obrátek. Vodní kanály se nachází v působivé horské oblasti Kerala a zaujme vás nejen množstvím řek a kanálů, ale mimo jiné také. Bělostnými plážemi, kulturou i evropským nádechem se špetkou historie.