Evropské destinace, kde si to zamilují děti i dospělí

Evropské destinace, kde si to zamilují děti i dospělí 

I když prázdniny už skončily, neznamená to, že se s dětmi nemůžeme vydat za hranice. Svět je otevřený neustále a pokud to škola i časové možnosti dovolí, dovolená, byť krátká, několikadenní, může být víckrát do roka. Pokud přemýšlíte nad tím, kam s dětmi vyrazit, když onen prostor bude, nabízí se hned několik evropských destinací. Vyberte si některou z nich i vy.  

Londýn: nejen po stopách královské rodiny 

Jen hodina letu, přesto zcela nový svět. I když je Londýn po většinu roku velmi deštivý (ovšem i to má své kouzlo), rozhodně se najdou slunečné dny, během kterých se můžete vydat nejen po stopách královské rodiny. Projít si Buckinghamský nebo Kensingtonský palác je bezesporu zážitek jak pro dospělé, tak pro děti.  

Kromě toho projížďka po London Eye, návštěva zdejší zoologické zahrady, kde se natáčela známá scéna z prvního dílu Harryho Pottera nebo akvárium nacházející se těsně u Londýnského oka – no, váš itinerář se začíná plnit, nemyslíte? 

Vídeň: krásné místo nejen na vánoční trhy 

Do Vídně se jezdí nejčastěji ke konci roku, kdy se zde konají jedny z nejkrásnějších vánočních trhů vůbec. Jenže do centra nádherného města nemusíte pouze za voňavým svařákem nebo keramikou, která se nabízí ve zdejších stáncích. Co sem vyrazit i jindy během roku například pro vynikající sachr dort nebo do zdejšího muzea ZOOM? 

Kromě toho se nabízí i nádherná zámek Schönbrunn, který ukrývá jednu z nejkrásnějších i nejstarších zoo na světě. K vidění jsou zde i pandy, což se v evropských zoologických zahradách moc nevidí.  

Paříž: za památkami i do Disneylandu 

Mezi evropské destinace, které doslova dostanou jak děti, tak dospělé, patří i Paříž. Místo, kde lze projít nejen známé i méně známé památky, ale kde především ožívají dětské sny. Nachází se zde totiž Disneyland, který zaplní celý jeden den. Za tu radostnou jiskru v dětských očích to však stojí, nemyslíte?