Kam bezpečně vycestovat?

Kam bezpečně vycestovat? 

Rádi byste vyrazili na dovolenou, ale v nejlepším případě byste zamířili někam, kde jste ještě nebyli, kde to mnoho lidí nezná, ale kde je stále bezpečno? Mnoho lidí láká Kolumbie, ale ta není zrovna nejvíce bezpečným místem na zemi. Drogové kartely jsou zde na každém rohu a strávit zde pár dní na vlastní pěst – to člověk velmi riskuje. Pojďme se však podívat na bezpečnější, leč méně tradiční destinace, kam vás to může zavát. 

Mexický Cancún 

Samotné Mexiko budí v mnoha lidech také obavy. Přece jenom i zde se na někoho špatně podíváte a za rohem může dojít k nevídaným scénářům negativního charakteru. Není však nutné házet všechna místa v Mexiku do jednoho pytle. Z cestovatelského pohledu i z pohledu bezpečnosti je velmi atraktivní mexický Cancún, který patří k velmi oblíbeným.  

Největší popularity se destinace dočkala v době koronaviru, kdy se zde nevyžadoval ani test, ani karanténa. Na každého turistu zde čekala skvělá tequila, pláže s jemným bílým pískem i tyrkysově zbarvené moře. 

Panama 

K netradičním destinacím patří také Panama, která slibuje každému turistovi skutečně nádhernou, působivou přírodu. Jezdí se sem hlavně potápět se, protože podvodní svět je naprosto fascinující. Celkově zde panuje radostná atmosféra čili se nelze divit nikomu, že odtud nechce odjet. 

Důvodem zmiňované velmi příznivé a milé atmosféry jsou hlavně zdejší obyvatelé, kteří jsou usměvaví a u nichž máte pocit, že jim na vás záleží. 

Bolívie 

Přemýšleli jste někdy na tím, že byste zajeli do Bolívie? Pravděpodobně ne. A dá se to chápat, nejedná se o zrovna destinaci, která by byla v cestovatelských deníčcích zrovna dvakrát probíraná. A je to škoda, vždyť se zde nachází největší vysokohorské jezero Titicaca, které umožňuje i koupání ve zdejší ledové vodě. Navíc si zde budete moct zjistit více o kultuře indiánů.